Słabe wyniki nowej Epoki lodowcowej w USA

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA, ŚWIAT

Kolejna animacja wytwórni 20th Century Fox, „Epoka Lodowcowa 4: Wędrówka Kontynentów”, potwierdza opinię, że amerykańska widownia nie jest przychylna tej serii. W tym tygodniu w Stanach odbyła się tylko jedna premiera, dlatego też wyniki są o 1/3 niższe niż w ubiegłym roku, gdy debiutował „Harry Potter i Insygnia Śmierci”. Zazwyczaj kontynuacje znanych animowanych serii debiutują w USA na poziomie 50-70 mln dolarów.

Natomiast najnowsza część „Epoki lodowcowej” zgarnęła jedynie 46 mln dolarów. Wynik jest lepszy od tego, który osiągnęła poprzednia część (ok. 41mln dolarów) i niemal równy z rezultatem pierwszej (46.3 mln). Jedynie druga odsłona, tj. „Epoka Lodowcowa 2: Odwilż”, na otwarcie popisała się lepszym wynikiem, bo aż 68mln dolarów. Jednak cała saga świeci tryumfy za granicą, co pozwala przypuszczać, że powstaną kolejne części.

Mimo słabego wyniku czwartej „Epoki”, króluje ona na najnowszej liście Box Office’u USA. Wszystkie filmy z pierwszej 10 zanotowały spadki, nie przekraczające jednak 50%. Na drugim miejscu obecnie znajduje się „Niesamowity Spider-Man”, a na trzecim film „Ted”. A za tydzień w kinach znowu tylko jeden debiut. Pojawi się „Mroczny Rycerz powstaje” Christophera Nolana.

Anna Sokół

źródło; imdb

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry