Jon Lord nie żyje

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

W wieku 71 lat w klinice w Londynie zmarł Jon Lord, keyboardzista zespołów rockowych Deep Purple i Whitesnake. Muzyk przegrał walkę z rakiem trzustki.Wiadomość o śmierci artysty potwierdziła jego agentka Emily Freeman, reprezentująca agencję The Agency Group.

fot. Menerbes/wikipedia


Lord był częścią Deep Purple w latach 1968-76 i 1984-2002. Był współautorem jej największych hitów, w tym „Smoke on the Water” i „Highway Star”. Wydał z nią w sumie szesnaście albumów studyjnych. Po odejściu w 1976 r. nagrywał i koncertował z formacją Whitesnake, wydając sześć albumów, by powrócić do Deep Purple osiem lat później.

Na początku lipca Lord odwołał swój koncert w Niemczech, tłumacząc to przymusem kontynuowania leczenia. O swojej chorobie muzyk poinformował fanów w zeszłym roku za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Z powodu śmierci Lorda od jego kolegów z branży mzuycznej popłynęły kondolencje. Swoje ubolewanie z powodu odejścia muzyka wyrazili m.in. Steve Lukather (Toto) i Tom Morello (Rage Against the Machine), który napisał na Twitterze: „Spoczywaj w pokoju, wielki Jonie Lordzie, kamieniu węgielny Deep Purple. Tyle wspaniałych piosenek i to jego niesamowite brzmienie! Dziękuję”.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.rollingstone.com/music/news/deep-purple-keyboardist-jon-lord-dead-at-71-20120716
http://www.huffingtonpost.com/2012/07/16/jon-lord-dead-dies-deep-purple-guitarist-age-71_n_1677121.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry