Kolejne odkrycie Simona Cowella w natarciu

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Brytyjski piosenkarz pop i R&B Labrinth (właśc. Timothy McKenzie) wyruszył w trasę koncertową promującą jego debiutancki album studyjny Electronic Earth, wydany 30 marca br. przez wytwórnię Syco Music, której właścicielem jest producent i juror programu American Idol, Simon Cowell.

McKenzie zdążył już zagrać m.in. w Szwajcarii, Niemczech, Francji i Włoszech, teraz czekają go koncerty na Majorce i w Holandii, przede wszystkim zaś seria występów na brytyjskich festiwalach: Strawberry Fields Festival 11 sierpnia, V Festival w Chelmsford 18 sierpnia, Bournemouth O2 Academy 18 października.

W odróżnieniu od większości zakontraktowanych przez Cowella muzyków (m.in. Matt Cardle, Leona Lewis, Olly Murs, Rebecca Ferguson, Ronan Parke) nie występował w żadnym z „talent shows” mających na celu wyławiać nowe talenty w przemyśle muzycznym.

Album Electronic Earth spotkał się z umiarkowanie ciepłą reakcją krytyki. The Guardian docenił różnorodność melodii, potępił jednak płytkość i jednoznaczność tekstów piosenek. Mixmag napisał: „Album Labrintha, producenta Tinie Tempah, wpasowuje się w wypełniony auto-tuningiem kryzys muzyki rozrywkowej, jednak nie pozbawiony jest zalet”.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.metacritic.com/music/electronic-earth
http://www.labrinthofficial.com/gb/home

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry