Nowy album Soul Asylum

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Dziś światło dzienne ujrzy najnowsze wydawnictwo rockowej formacji Soul Asylum, Delayed Reaction. Jest to pierwszy longplay zespołu od sześciu lat, od wydania The Silver Lining w 2006 r. Jest to także pierwszy album wydany za pośrednictwem wytwórni 429 Records.

fot. Daniel Schwen/wikipedia


Kontrakt z nową wytwórnią został podpisany w lutym br., zaś 26 marca wokalista Dave Pirner potwierdził wydanie premeirowego materiału w połowie roku. 20 czerwca ukazał się pierwszy singel promujący album, „Gravity”. Utwór wydano w internecie i udostępniono w serwisach Amazon.com i iTunes.

W dniu wydania albumu występem w Mall of America w Bloomington w Minnesocie formacja rozpoczęła trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, która potrwa do września.

Soul Asylum powstał w 1983 r.w Minneapolis z inicjatywy wokalisty Dave’a Pirnera. W swojej karierze grupa wydała dziesięć albumów studyjnych (Grave Dancers Union z 1992 r. zdobył status potójnej platynowej płyty w USA) i ponad 20 singli, z czego największy sukces odniosły „Runaway Train” (nagroda Grammy) i „Misery”.

Źródła:
http://www.metacritic.com/browse/albums/release-date/coming-soon/date
http://enterthesoulasylum.com/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry