XIV Festiwal im. Ryśka Riedla 28-29 lipca

KONCERTY, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

W dniach 28-29 lipca w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie odbędzie się XIV edycja Festiwalu im. Ryśka Riedla, poświęconego zmarłemu w 1994 r. w wyniku długoletniego uzależnienia od narkotyków i alkoholu wokaliście blues-rockowej grupy Dżem.

stock.xchng


Nieoficjalnie wydarzenie rozpocznie się 26 lipca, kiedy to od 16:00 oficjalnym klubie Festiwalu „LEŚNICZÓWKA” zaplanowano nieformalne spotkanie muzyków występujących na scenie. Dzień później o tej samej porze w tym smaym miejscu rozpocznie się II Chorzowski Przegląd Muzyków Ulicznych, do udziału w którym zgłosić może się każda grupa poruszająca się w bluesowych klimatach.

28 lipca to oficjalny początek festiwalu. Od 12:00 trwać będą przesłuchania młodych zespołów, z których jeden wybrany przez jury wystąpi następnego dnia przed festiwalową publicznością. Od 16:00 do 24:00 trwać będą koncerty, zaś na scenie pojawią się m.in. Zdrowa Woda, Andrzej Urny z zespołem, Leszek Cichoński i Cree, gwiazda pierwszego dnia.

Finałowy dzień festiwalu rozpocznie się warsztetem gitarowym (10:00), któy poprowadzi Tommy Denander, współpracownik takich gwiazd jak Michael Jackson, Paul Stanley, Alice Cooper, Ricky Martin, BB King. Spośród artystów rodzimej sceny usłyszymyGhetto, harlem, Samuela Owczarka Dżem.

Bilety do nabycia w sieci TicketPro i salonach Empik.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.festiwalryska.pl/festiwal-2012.html
http://www.wpkiw.com.pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry