„Przycisk życia”- na ratunek starszym

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Zapewnienie całodobowej opieki nad starszymi stanowi jedno z największych wyzwań, jakie czeka nasze społeczeństwo w najbliższych latach. W tym aspekcie szereg zagadnień dotyczących najstarszych nabiera dużej wagi. Jednym z nich jest zapewn

sxc

ienie właściwej opieki w obliczu narastających z wiekiem problemów zdrowotnych.

Z korzyścią dla osób starszych, które prowadzą samotne życie rozpoczęto propagowanie skutecznych rozwiązań- nowoczesnych systemów dedykowane osobom w podeszłym wieku, samotnym i niepełnosprawnym. Wzrost popularności osiągnął tzw. „przycisk życia”, umożliwiający zgłoszenie potrzeby pomocy .

Wystarczy jedynie nacisnąć na czerwony przycisk, zabudowany w formie wodoszczelnego zegarka, po czym automatycznie rozpoczyna się rozmowa podopiecznego z czynnym całą dobę centrum. Operator natychmiast otrzymuje zgłoszenie pomocy, co daje mu możliwość szybkiej reakcji i ewentualnego powiadomienia dalszych służb.

„Przycisk życia” jest doskonałym urządzeniem dla osób starszych mieszkających samotnie. Jego skuteczność potwierdzają doświadczenia społeczeństw krajów Europy Zachodniej. W Polsce tego typu urządzenia są jeszcze mało popularne.

Joanna Kukowska
Źródło: Centrum Opieki i Pomocy.

Powiązane wpisy

  • Tak tylko, że od kilkunastu lat działa społeczna Sieć Życia, która to właśnie robi i to na zasadach non profit – http://www.ratownictwo.org
    Ta firma działa biznesowo i chce wykorzystywać służby państwowe do zbijania kasy wykorzystując układy byłego wiceministra zdrowia (który nawet chwali się tym w telewizji). Na dodatek używa nazwy „przycisk życia”, co wprowadza odbiorców w błędne przeświadczenie, że to niby jest w ramach społecznej Sieci Życia. Ładnie to tak wykorystywać autorytet społecznych ratowników były Panie Ministrze…?


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry