Nie żyje basista Funk Brothers

MUZYKA, ROZRYWKA

W wieku 74 lat zmarł długoletni basista zespołu Funk brothers, Bob Babbitt. Muzyk zmarł w Nashiville po długotrwałej walce z rakiem mózgu.

Urodzony w 1937 r. gitarzysta dorastał w Pittsburghu, skąd w latach 50. przeniósł się do Detroit. Jego debiutem scenicznym była trasa koncertowa ze Steviem Wonderem w 1966 r. W następnym roku został zaproszony przez wytwórnię Motown Records do udziału w projekcie Funk Brothers po tym, jak dotychczasowy basista, James Jamerson, złamał rękę. Razem z zespołem współpracował z takimi artystami jak Jackson Five, Stevie Wonder (wspólnie nagrany hit „Sign, Sealed, Delivered (I’m Yours)”), Marvin Gaye (na albumie What’s Going On)

stock.xchng


Po zakończeniu współpracy z Motown Babbitt grał m.in. z Bette Midler, Bonnie Raitt i Frankiem Sinatrą. Jest współautorem hitów „Tears of a Clown”formacji Smokey Robinson & the Miracles „Ball of Confusion” grupy The Temptations. Łącznie miał na koncie 25 platynowych i złotych płyt.

Ostatnio, w 2004 r., został uhonorowany nagrodą Grammy Lifetime Achievement Award za całokształt twórczości. W 2010 r. zagrał gościnnie na albumie brytyjskiego piosenkarza Phila Collinsa, Going Back.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.music-news.com/shownews.asp?H=Bob-Babbitt,-bassist-for-Motowns-Funk-Brothers,-passes-away&nItemID=54314
http://www.rollingstone.com/music/news/funk-brothers-bassist-bob-babbitt-dead-at-74-20120716

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry