Nowa płyta Flapjack

MUZYKA, ROZRYWKA

16 lipca ukazała się nowa płyta polskiego metalowego zespołu Flapjack. Krążek zatytułowany Keep Your Heads Down został wydany nakładem wytwórni Makumba Music. Longplay jest pierwszym albumem studyjnym od 1997 r., kiedy to ukazał się Juicy Planet Earth (wyd. Metal Mind Productions).

Keep Your Heads Down jest zatytułowany Aleksandrowi „Olassowi” Mendykowi, gitarzyście grupy, który zmarł w 2008 r. z pwoodu ciężkiej choroby serca. Z tej okazji na albumie wykorzystano wokalizy Olassa (w utworze „Reborn”). – Zespół Pneuma udostępnił nam ścieżki z jego wokalem, pod które został napisany całkowicie nowy numer. – poinformował Flapjack na swojej stronie internetowej.

Utworem zapowiadającym album był „Black Leather Couch”, udostępniony przez zespół w internecie na jesieni zeszłego roku. 14 czerwca ujawniono szatę graficzną poligrafii dołączonej do płyty i jej okładkę.

Flapjack powstał na początku lat 90., Keep Your Heads Down jest ich czwartym albumem studyjnym. Obecnie zespół tworzą Wojciech „Jankiel” Moryto (zastąpił Olassa w Acid Drinkers i Flapjack), perkusista Maciej „Ślimak” Starosta, gitarzysta Maciej Jahnz i basista Michał „Mihau” Kaleciński i wokalista Grzegorz „Guzik” Guziński.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.flapjack.pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry