Ogłoszono nominacje do Emmy Awards 2012

AKTUALNOŚCI, MEDIA, ROZRYWKA, SERIALE TV, ŚWIAT, TELEWIZJA

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczne rozdanie nagród Emmy. Gala Emmy Awards 2012 odbędzie się już 23 września. Wyróżnienie to zostało pierwszy raz przyznane w 1949 roku, a tegoroczna gala „telewizyjnych Oscarów”, bo tak się mówi Emmy, będzie 64. z kolei.

Właśnie ogłoszone zostały nominacje do tej edycji. Mówi się, iż największymi faworytami są filmy „American Horror Story” i „Mad Men”. Oba seriale dostały tyle samo, bo aż po 17 nominacji. O jedną mniej na swoim koncie mają „Downton Abbey” i „Hatfields & Mccoys”. Zaraz za nimi uplasowały się „Hemingway & Gellhorn” (15 nominacji) i „Współczesna rodzina”, „Saturday Night Live”, które mają 14 nominacji.

Nagrody przyznawane są m.in. w takich kategoriach jak serial komediowy, dramatyczny, mini – serial lub film telewizyjny, reżyseria (w serialu komediowych i w serialu dramatycznym). Na nagrody mają też szanse aktorzy i aktorki, zarówno pierwszo jak i drugoplanowi, którzy zagrali w serialach komediowych i dramatycznych (oddzielne nagrody za oba gatunki). Pełna lista nominacji do Emmy Awards 2012 na stronie Emmy Awards: http://www.emmys.com/nominations .

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry