Warszawa pod znakiem ekologii

AKTUALNOŚCI, PODRÓŻE, POLSKA, STYL ŻYCIA

Już w tę sobotę w Warszawie rusza Zielony Jazdów, czyli CSW (Centrum Sztuki Współczesnej) na trawie. Tego dnia o godzinie 18.00 odbędzie się uroczysta inauguracja projektu, a półtorej godziny później transmisja na żywo w telewizji internetowej CSW TV.

Zielony Jazdów skupia się wokół zagadnień związanych z ekologią, zdrowym stylem życia, alternatywnymi rozwiązaniami wobec masowej produkcji. Zielony Jazdów będzie działał w każdy piątek, sobotę i niedzielę, a zakończy się dopiero 15 września.

Przed Centrum Sztuki Współczesnej stanął pawilon zaprojektowany przez Rirkrita Tiravaniję, urodzonego w Argentynie, artystę. Pawilon ma być miejscem spotkań przy stole, które są okazją do przełamywania barier społecznych.
Imprezę rozpocznie otwarta degustacja ekologicznych potraw, przygotowanych przez Food for Friends. W południe ruszy Garażówka, wyprzedaż oraz wymiana używanych rzeczy. O godzinie 21.00 będzie można zobaczyć film „Dubaj we mnie”. Oprócz tych atrakcji będą też warsztaty, spotkania, joga, piknik i inne. Na potrzeby Zielonego Jazdowa teren wokół CSW został podzielony na strefy: gotowania, warsztatów, muzyki, kina i edukacji. Kawiarnię w pawilonie poprowadzą właściciele klubu OSiR, będzie czynna także w tygodniu.

Koncerty i projekcje filmowe będą odbywały się do połowy września. Ich program powiązany jest z ekologią. Pokazom będą towarzyszyć wykłady, m.in. specjalistów od ochrony środowiska. Otoczenie CSW stanie się punktem wyjścia do badań i interwencji: Lady Nakonechnej, Francisa Thorburna, Graysona Coxa, Pawła Kruka i innych, realizujących projekt „We’re Like Gardens” – ogród permakulturowy, jako przykład zagospodarowania terenów miejskich.

Odbywać się będą również warsztaty koncepcyjne i realizacyjne, slowfoodowe dla dzieci i dorosłych, oparte o cotygodniowe pokazy z degustacją. Planowany jest też m.in. mini market, prezentowane będą produkty powiązane z tematyką spotkań.

Cała przestrzeń zostanie tak zaprojektowana, by można było z niej korzystać niezależnie od wydarzeń. Autorzy projektu mają na celu nie tylko promowanie zdrowego trybu życia, ale też integrację społeczności Warszawy, chcą wciągnąć w działalność CSW jak najszerszą publiczność.

Zielony Jazdów to pierwszy projekt CSW tworzony bez użycia materiałów drukowanych, kolejne informacje o Zielonym Jazdowie jedynie w sieci, m.in. w telewizji internetowej. Więcej informacji można znaleźć na profili projektu na Facebooku oraz na stronie www.csw.art.pl

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry