Bob Dylan zsyła fanom „Burzę”

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Bob Dylan, kultowy piosenkarz amerykański, znany z takich hitów jak „Like a Rolling Stone”, „Lay Lady Lay”, „Knockin’ on Heaven’s Door” i „Rainy Day Women #12 & 35”, zapowiedział na swojej stronie internetowej wydanie nowego, 35. albumu studyjnego, który będzie zatytułowany Tempest (pol. Burza). Płyta ukaże się 10 września w Wielkiej Brytanii i dzień później w Stanach Zjednoczonych nakładem wytwórni Columbia Records.

Alberto Cabello/flickr/cc2.0


Wydawnictwo świętuje 50. lecie pracy twórczej muzyka. Który debiutował w 1962 r. eponimicznym albumem Bob Dylan. Na krążku znajdzie się dziesięć premierowych utworów nagranych w okresie od stycznia do marca br.

Utwór „Roll on John” został poświęcony Johnowi Lennonowi, zostały w nim umieszczone cytaty z piosenek The Beatles: „Come together right now” z „Come Together” i „I heard the news today, oh boy” z „A Day in the Life.”. Utwór tytłowy jest 14-minutową kompozycją traktującą o zatonięciu statku Titanic w 1912 r. i zawiera liczne odniesienia do filmu jamesa Camerona, Titanic (1997).

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.music-news.com/shownews.asp?H=Bob-Dylan-album-Tempest-out-September-11&nItemID=54309
http://www.bobdylan.com/us/tempest-press-release
http://www.rollingstone.com/music/news/first-details-of-bob-dylans-upcoming-album-tempest-20120717

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry