Ukazał się najnowszy singiel Green Day

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Amerykański punkrockowy zespół Green Day wydał nowy singel „Oh Love”, który ma promować pierwszy z serii trzech albumów, które grupa zamierza wydać w tym i przyszłym roku: ¡Uno!, ¡Dos! i ¡Tres! . ¡Uno! ukaże się 25 września nakładem wytwórni Reprise Records.

Billy Joe Armstrong, wokalista zespołu, zapowiedział, że cąły album, pdoobnie jak „Oh Love”, będzie utrzymany w klimacie power pop, dopiero kolejne dwa krążki będą cięższe, bardziej rockowe. „Drugi jest trochę bardziej garażowy, trzeci – epicki, poważny. Pierwszym albumem nastrajasz ludzi do imprezy, na drugim imprezujesz, trzecim zaś sprzątasz to, co pzoostało po zabawie”.

Zespół udostępnił wideo do utworu (muzyka + tekst pojawiający się na ekranie), który, jak czytamy w zaleceniach magazynu Rolling Stone, warto oglądach w okularach 3D.

Producentem utworu jest Bob Cavallo, który współpracował z grupą również przy ich pierwszym sukcesie płytowym, Dookie (1994). „Chcieliśmy wrócić do prostoty z Dookie, ale również wykorzystać nasze zamiłowanie do muzyki z lat 50. i 60., melodyjności i delikatności klasycznego rock n rolla” – powiedział w wyaidzie dla Rolling Stone.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.music-news.com/shownews.asp?H=Green-Day-Oh-Love-full-song&nItemID=54305
http://greenday.com/
http://www.rollingstone.com/music/videos/premiere-green-days-power-pop-new-single-oh-love-20120716

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry