Zac Brown Band i Frank Ocean na szczycie Billboard 200

MUZYKA, ROZRYWKA

Uncaged jest drugim albumem amerykańskiego zespołu country Zac Brown Band (po You Get What You Give z 2010 r.), który zajął 1. miejsce na liście Billboard 200, skupiającej najlepiej sprzedające się pełnowymiarowe wydawnictwa muzyczne w USA. Na 2. miejscu zadebiutował muzyk R&B Frank Ocean z albumem Channel Orange.

W pierwszym tygodniu od premiery sprzedano 234 tys. egzemplarzy Uncaged, co znacząco pobija rekord poprzedniego albumu grupy (153 tys.). Komercyjny sukces przekroczył również oczekiwania dziennikarzy i obserwatorów rynku muzycznego, którzy pierwotnie oceniali potencjał albumu na 220 tys. sprzedanych płyt. Zdaniem magazynu Billboard „w promocji albumu bardzo pomogły występu grupy w programach telewizyjnych: „The Late Show With David Letterman” i „Today”.

Uncaged zjamuje jak dotychczas 2. miejsce na liście najlepiej sprzedających się albumów country w tym roku – tylko Blown Away Carrie Underwood osiągnął lepszą statystykę (267 tys.).

Ocean w pierwsyzm tygodniu sprzedał 131 tys. swoich nagrań, z czego większość w wersji plików MP3 za pośrednictwem iTunes Store. To wynik zbliżony do osiągnięć Ushera (128 tys. egz. albumu Looking 4 Myself) i Chrisa Browna (135 tys. egz. Fortune).

Longplaye Zac Brown Band i Franka Ocean to jedyne debiuty z pierwszej dziesiątki zestawienia. Następnym jest Old School New Rules Hanka Williamsa, Jr (25 tys. egz.).

Na 3. miejscu uplasował się Justin Bieber i Believe – 45 tys. egz. i spadek o 35% w porównaniu z poprzednim tygodniem. Tuż za nim Fortune Chrisa Browna, które zanotowało spadek o 67% (45 tys. Z 4. na 5. spadł najnowszy krążek brytyjskiego zespołu pop Maroon 5 – Overexposed, odnotowując sprzedaż na poziomie 44 tys. egz. Kolejne miejsca zajęły albumy: Living Things Linkin Park, Upp All Night One Direction i 21 Adele (35 tys.).

Zostając w Top 10 przez 73 tygodnie, Adele pobiła rekord pod względem ilości spędzonych tygodni na liście Billboard 200 przez kobiecego wykonawcę solowego. Pobiła dotychczasowy rekord Alanis Morissette (Jagged Little Pill), który spędził w Top 10 72 tygodnie.Spośród wszystkich albumów w tej kategorii przoduje soundtrack do filmu The Sound of Music z 109 tygodniami.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.billboard.com/news#/news/zac-brown-band-frank-ocean-debut-at-nos-1007605552.story
http://musicjustice.net/2012/07/zac-brown-band-to-debut-atop-billboard-200-frank-ocean-surprises-with-huge-debut/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry