Kolejny sukces Wendorffa na festiwalu w USA

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT, WYDARZENIA KULTURALNE

Ze Stanów Zjednoczonych właśnie dotarła do nas znakomita wiadomość. Mimo silnej konkurencji, film Pawła Wendorffa „Nie ten człowiek”, zdobyła kolejną nagrodę (już szóstą) na międzynarodowym festiwalu. Tym razem jest to nagroda za najlepszy film zagraniczny na Long Island International Film Expo 2012. Organizatorzy mówią, że film ma w sobie niezwykły urok i humor i stąd ich decyzja. Festiwal jest jednym z najciekawszych w USA. Tegoroczna edycja była już XV i odbyła się w dniach 12-19 lipca w Nowym Jorku.

„Nie ten człowiek” to utrzymana w groteskowym tonie komedia absurdu. Jednym z głównych tematów filmu jest śmiech, który wg. twórcy sprawia, że rzeczywistość wzięta jest w cudzysłów. Obraz jest kpiną naszych czasów, a głównym mottem słowa „w życiu trzeba robić to, co się najbardziej lubi!”. W filmie zagrali jedni z najlepszych polskich aktorów, Jan Frycz, Kinga Preis, Lesław Żurek, Piotr Adamczyk, Krzysztof Globisz, Wojciech Pszoniak i wielu innych.

Film Wendorffa został pokazany już na ponad dwudziestu międzynarodowych festiwalach, m.in. Los Angeles Movie Awards. Amerykańscy widzowie już niedługo, wg. słów reżysera, będą mogli zobaczyć film w kinowej dystrybucji, a w Polsce już na jesieni pojawi się na nośnikach DVD.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry