Nowy album Joss Stone „The Soul Sessions Volume 2”

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

23 lipca ukazał się szósty studyjny album brytyjskiej piosenkarki, zdobywczyni Nagrody Grammy, Joss Stone (ur. 1987) pt. The Soul Sessions Volume 2. Krążek został wydany wspólnym nakładem wytwórni Stone’d Records (należąca do Stone) i S-Curve Records, która ma na koncie debiutancki album wokalistki, The Soul Sessions (5 mln sprzedanych egzemplarzy).

Na płycie znajduje się 11 coverów klasyków soulu, jazzu i funku, m.in. “(For God’s Sake) Give More Power To The People” (pierwotnie nagrany przez Chi-Lites), “The Love We Had” (The Dells), “Pillow Talk” (Sylvia) i “While You’re Out Looking for Sugar” (The Honey Cone).

Stone powróciła do współpracy z S-Curve Records w zeszłym roku, kiedy to ponownie połączyła siły z producentem Stevem Greenbergiem. W nagrywaniu towarzyszyli jej światowej klasy instrumentaliści, m.in. Ernie Isley, Delbert McClinton i Clayton Ivey.

Spośród pięciu jak dotąd wydanych przez piosenkarkę albumów największy sukces komercyjny odniósł Mind Body & Soul (2004), który sprzedał się w nakładzie ponad 6 mln egzemplarzy na całym świecie, a także zajął odpowiednio 1. i 11. miejsce na brytyjskiej i amerykańskiej liście przebojów (Billboard 200).

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.metacritic.com/person/joss-stone
http://s-curverecords.com/home/blogs/joss-stone-the-soul-sessions-vol-2

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry