Prometeusz wkracza do naszych kin – pierwsze wyniki

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA

W ostatni piątek, 20 lipca, miała miejsca, długo wyczekiwana, premiera filmu „Prometeusz”. Obraz debiutował w Stanach Zjednoczonych 30 maja tego roku, a teraz także my możemy się nim cieszyć. Fabuła filmu nawiązuje do słynnej serii o Obcym. Opowiada historię badaczy, którzy odkrywają wskazówki na temat pojawienia się ludzi na Ziemi. Skutkiem tego jest wyprawa do nieznanej części Wszechświata, a tam na bohaterów czeka walka o losy ludzkości.

Oprócz ciekawej fabuły, zachęcające do obejrzenia filmu w kinie, mogą okazać się nazwiska aktorów biorących udział w produkcji. Zwrócić uwagę należy m.in. na Charlize Theron, Michaela Fassbendera i Guy’a Pearce’a. Żywą reklamą jest także reżyser – Ridley Scott („Królestwo Niebieskie”). Ten film reżysera jest pierwszym obrazem science-fiction od czasu „Łowcy androidów”. Co do polskiej premiery, podaje się już pierwsze liczby związane z wkroczeniem „Prometeusza” do naszych kin. Polski dystrybutor filmu, firma Imperial – Cinepix, informuje, iż w weekend otwarcia film obejrzało 171 331 widzów.

Jest to równoznaczne z wpływami ze sprzedaży biletów w wysokości 4 277 288zł! Zapowiada się, że „Prometeusz” zrobi całkiem niezłą karierę w naszym kinie, ale czy tak będzie na pewno przekonamy się za jakiś czas. A na razie zachęcamy do odwiedzenia kin!

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry