Wernisaż ilustratorki Katarzyny Boguckiej

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, PRASA

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi i Mała Literacka (cykl spotkań) zapraszają na wernisaż Katarzyny Boguckiej, „Ilustracje Nie Dziecinne”. Wydarzenie odbędzie się 3 sierpnia (piątek) w Teatrze Nowym na Więckowskiego 15, na foyer Dużej Sceny. Start o godzinie 18.00. Wystawa to wybór ilustracji do książek z dwóch ostatnich lat, m.in. z książki M.O.D.A Katarzyny Świerzak i „Maryna, gotuj pierogi!”. Wystawa obejmuje też ilustracje do poezji dla dzieci.

www.bogucka.com

W ilustracjach Boguckiej widać inspirację latami ’50 i ’60 poprzedniego wieku. Nie brak im humoru, lecz nie znajdziemy dziecięcego infantylizmu. Charakterystyczną cechą prac Katarzyny Boguckiej jest wplatanie w te prace osób z otoczenia ilustratorki.

Bogucka w 2009 roku obroniła dyplom malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Obecnie mieszka w Warszawie. Oprócz tworzenia ilustracji dla dzieci, rodziców i dla własnej przyjemności, tworzy też ilustracje prasowe i reklamowe. Zainteresowanych jej działalnością zapraszamy na oficjalną stronę www.bogucka.com. Natomiast na stronie www.nioska.com znajduje się fotoreportaż z wystawy, która miała miejsce w Lublinie.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry