„Ręcznie pisany” debiut The Gaslight Anthem w Mercury Records

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

„Handwritten” (pol. pisany ręcznie) to nowy album amerykańskiego rockowego zespołu The Gaslight Anthem, czwarty studyjny, zaś pierwszy wydany nakładem wytwórni Mercury Records, który ukazał się 24 lipca.

Na płycie znalazło się jedenaście premierowych utworów. Producentem krążka jest Brendan O’Brien, mający na koncie współpracę m.in. z Rage Against the Machine, Stone Temple Pilots i Red Hot Chili Peppers. Pierwszym singlem promującym album był „45” wydany 2 czerwca. Utwór uplasował się na 18. miejscu listy magazynu Billboard Alternative Songs, skupiającej najlepiej sprzedające się single z gatunku rock alternatywny.

The Gaslight Anthem został założony w New Brunswick w New Jersey w 2006 r. Kapela debiutowała w maju 2007 r. albumem Sink or Swim (wyd. XOXO Records). Największy sukces komercyjny odniósł jak dotąd krążek American Slang, który zajął 16. miejsce na liście przebojów Billboard 200 i uzyskał status srebrnej płyty w Wielkiej Brytanii. Obecnie zespół tworzą Brian Fallon (wokal, gitara), Alex Rosamilia (gitara), Alex Levine (gitara basowa) i Benny Horowitz (perkusja)

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.metacritic.com/music/handwritten/the-gaslight-anthem

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry