„Study in Poland” aplikacja dla zagranicznych studentów

NAUKA

Wystartowała aplikacja mobilna ” Study in Poland”, przeznaczona dla cudzoziemców zainteresowanych studiami w naszym kraju.

W nowej technologii można szybko znaleźć informacje o ponad 350 programach studiów w języku angielskim prowadzonych na 40 czołowych polskich uczelni. Aplikacja mobilna „Study in Poland” jest już dostępna bezpłatnie w wirtualnych sklepach Apple’a na całym świecie.

Aplikacja mobilna „Study in Poland” przygotowana została w języku angielskim na urządzenia z systemem iOS (iPhone, iPad, iPod Touch), z których korzysta na świecie ponad 400 mln użytkowników. Dystrybuowana jest poprzez platformę App Store, a jej bezpłatne uzyskanie jest bardzo proste: wystarczy posiadać identyfikator AppleID (do uzyskania na stronie www.appleid.apple.com) i znaleźć na ekranie swojego telefonu ikonkę App Store.

Aplikacja „Study in Poland”, zaprojektowana jako nowoczesna platforma informacyjno-promocyjna polskiego szkolnictwa wyższego, adresowana jest do uczniów i studentów na całym świecie i ma za zadanie ułatwić podjęcie decyzji o studiowaniu w Polsce. Przygotowana została z udziałem uczelni uczestniczących w programie „Study in Poland” (www.studyinpoland.pl) – prowadzonym wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.

Rozwój urządzeń mobilnych, takich jak smarfony i tablety stwarza nowe możliwości korzystania z treści cyfrowych. Fundacja „Perspektywy”, korzystając z tych technologii, rozszerzyła pakiet narzędzi informacyjno-promocyjnych programu „Study in Poland” o aplikację na najpopularniejszy na świecie system iOS. Przygotowywana jest też wersja mobilna na drugi, co do popularności system Android (ponad 300 milionów urządzeń). Będzie ona dostępna od października br.

Dr Marchwica, koordynator programu „Study in Poland” jest przekonany, że studia w Polsce będzie wybierało coraz więcej obcokrajowców. „W ciągu siedmiu lat prowadzenia programu „Study in Poland” liczba studentów zagranicznych w Polsce wzrosła z 10 tys. w roku 2005 do 24 tys. obecnie. Jestem pewien, że dzięki uruchomieniu aplikacji mobilnej „Study in Poland”, proces umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego nabierze nowego impetu” – powiedział.

Strona z aplikacją: http://itunes.apple.com/pl/app/study-in-poland/id541893942?mt=8

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry