Firma Apple przedstawiła sprawozdanie finansowe za trzeci kwartał roku obrotowego 2012

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GIEŁDA, GOSPODARKA, ŚWIAT

W tym tygodniu firma Apple przedstawiła sprawozdanie finansowe za trzeci kwartał roku obrotowego 2012, który zakończył się 30 czerwca 2012 roku. Spółka zadeklarowała kwartalne przychody w wysokości 35 miliardów USD i kwartalny zysk netto w wysokości 8.8 miliarda USD, czyli 9.32 USD na akcję rozwodnioną. W analogicznym kwartale poprzedniego roku przychody wyniosły 28.6 miliarda USD, a zyski 7.3 miliarda USD, czyli 7.79 USD na akcję rozwodnioną. Marża brutto wyniosła 42.8%, w porównaniu do 41.7% w analogicznym kwartale poprzedniego roku. 62% przychodów w ostatnim kwartale przypadało na sprzedaż poza USA.

fot. apple


Spółka sprzedała w tym kwartale 26 milionów telefonów iPhone, osiągając 28% wzrost sprzedaży w stosunku do analogicznego kwartału poprzedniego roku. Apple sprzedało także 17 milionów iPadów, co oznacza 84% wzrost sprzedaży w stosunku do analogicznego kwartału poprzedniego roku. Spółka sprzedała 4 miliony komputerów Mac, co oznacza 2% wzrost w stosunku do analogicznego kwartału poprzedniego roku oraz 6.8 miliona iPodów, co oznacza 10% spadek sprzedaży w stosunku do analogicznego kwartału poprzedniego roku.

Rada dyrektorów zadeklarowała dywidendę w wysokości 2.65 USD na akcję. Dywidenda zostanie wypłacona 16 sierpnia 2012 roku uprawnionym udziałowcom, zgodnie ze stanem posiadania na dzień 13 sierpnia 2012 roku.

„Jesteśmy podekscytowani sprzedażą 17 milionów iPadów w czerwcowym kwartale,” powiedział Tim Cook, Dyrektor Generalny Apple. „Niedawno zaprezentowaliśmy nową linię komputerów MacBook, jutro wprowadzimy do sprzedaży system operacyjny Mountain Lion a jesienią zaprezentujemy iOS 6. Nie możemy się również doczekać prezentacji nowych niesamowitych produktów, które mamy w zanadrzu.”

„Kontynuujemy inwestycje w nasz biznes i miło nam poinformować o dywidendzie w wysokości 2.65 USD na akcję” powiedział Peter Oppenheimer, Dyrektor Finansowy Apple. „W czwartym kwartale roku obrotowego 2012 spodziewamy się przychodów na poziomie około 34 miliardów USD i zysku z akcji rozwodnionej na poziomie około 7.65 USD.

Źródło: apple

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry