Roger Waters zakończył trasę koncertową

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, ROZRYWKA, ŚWIAT

Koncertem przed 75-tysięczną publicznością w kanadyjskim Quebec City brytyjski muzyk Roger Waters zakończył swoją długą ogólnoświatową trasę koncertową promującą album The Wall, legendarne wydawnictwo zespołu Pink Floyd z 1979 r. Trasa była pierwszą okazją, kiedy album grany był podczas każdego występu w całości od czasu koncertu Watersa w Berlinie w 1990 r.

fot. Eddie Berman/cc.2.0


The Wall to jeden z najlepiej sprzedających się albumów w historii (22 mln egzemplarzy). Trasa składała się ze 160 występów w 27 krajach i objęła m.in. Stany Zjednoczone, Kanadę, Meksyk, Argentynę, Holandię, Wielką Brytanię i Australię, a także Polskę (dwa koncerty w łodzi odpowiednio 18 i 19 kwietnia 2011 r.). The Wall Tour otworzył koncert w Toronto w Air Canada Centre, na którym pojawiło się ponad 40 tys. widzów.

Waters koncertował razem z zespołem, w skład którego weszli m.in. Graham Broad (perkusja, instrumenty perkusyjne), Dave Kilminster (gitara, bas, banjo), G.E. Smith (gitara, bas, mandolina), Snowy White (gitara), Jon Carin (keyboard, gitara) i syn Harry Watres (organy Hammonda, keyboard).

Na każdym koncercie na scenie aranżowano dużą ścianę z cegieł – ta w Quebec City, największa ze wszystkich, miała ok. 800 stóp wysokości (240 m).

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.music-news.com/shownews.asp?H=Roger-Waters-The-Wall-tour-comes-to-an-end&nItemID=54580
http://www.roger-waters.com/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry