27 sierpnia płytowy debiut Poor Moon

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

27 sierpnia ukaże się debiutanckie wydawnictwo amerykańskiego folk-rockowego zespołu Poor Moon. Płyta zatytułowana Poor Moon zostanie wydana wspólnie przez wytwórnie Bella Union Records (w Wielkiej Brytanii i Europie) i Sub Pop Records (w USA).

Założony w Seattle w 2012 r. zespół tworzą: Christian Wargo (wokal), Casey Wescott (gitara), Ian Murray (bas) i Peter Murray (perkusja). Wargo i Wescott są obecnie członkami indie-folkowej grupy Fleet Foxes, których pierwszy album pt. Fleet Foxes (wyd. 2008) zdobył status platynowej płyty w Wielkiej Brytanii. Nazwa zespołu pochodzi od tytułu ulubionego utworu Wargo autorstwa grupy Canned Heat.

W marcu zespół wydał Illusion EP, które otrzymało średnie oceny krytyków. Portal Pitchfork zarzucił albumowi, że „standard Illusion EP nie dostaje nawet do jakości pracy Fleet Foxes”. Under the Radar: „album może służyć jako ścieżka dźwiękowa dla wieczornego relaksu po całym dniu rozrabiania”. Sputnikmusic zauważył, że „Illusion nie różni się w niczym od tego, co mógłby wydać Fleet Foxes”.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.metacritic.com/person/poor-moon
http://bellaunion.com/2012/05/poor-moon-announce-self-titled-debut-album/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry