Bałtyk coraz cieplejszy i mniej słony, może być niebezpieczny!

AKTUALNOŚCI, PODRÓŻE, POLSKA, STYL ŻYCIA

Nasze morze ociepla się najszybciej na świecie i staje się coraz mniej słone. Dlatego pływa w nim coraz więcej groźnych bakterii przecinkowców, które wywołują zatrucia pokarmowe, zapalenie żołądka i jelit – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Takie są ustalenia międzynarodowej grupy specjalistów opublikowanych w najnowszym „Nature Climate Change”.

fot. morze bałtyckie / newsfix.pl

Jak przypomina „GW”, badacze IMGW ustalili z kolei, że z powodu ocieplenia powinniśmy się spodziewać masowego zakwitu glonów, w tym groźnych sinic. Będzie też coraz więcej dni sztormowej pogody, a za kilkadziesiąt lat może dojść do zalania Żuław, ujścia Odry i nizinnych rejonów środkowego Wybrzeża.

źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Powiązane wpisy

  • Hella

    Uuu, nad Bałtykiem nie byłam już z 10 lat. I się nie wybieram. Dla mnie nie jest to wakacyjny szczyt marzeń. Wole kilkaset zł dopłacić i mieć gwarancję pięknej pogody i udanego urlopu. Nad Polskim morzem ceny są moim zdaniem za bardzo wygórowane, do tego nigdy nie wiadomo co i jak z pogodą. W tym roku i w zeszłym byłam w Egipcie, raz w Sharm i raz w Hurghadzie i zawsze wakacje były udane!

  • gross

    Aż trudno uwierzyć, że się ociepla, bo jak dla mnie jest okropnie zimne, ale faktycznie znowu jest wysyp sinic więc i też zakaz kąpieli, zamiast lepiej to jest gorzej, niedługo naprawdę nie będzie po co jeździć nad morze, jak nie deszcz, to morze zimne, a to plaża zanieczyszczona, dlatego ja w tym roku najpierw wypoczywałam na Krecie, a że była to naprawdę atrakcyjna oferta, która znalazłam w alfa starze, to mogę sobie jeszcze pozwolić na sierpniowy wypad na mazury.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry