Czy The Midsummer Station potwierdzi pozycję Owl City ?

MUZYKA, ROZRYWKA

Owl City, projekt multi-instrumentalisty i piosenkarza Adama Younga, zapowiedział wydanie czwartego albumu studyjnego pod nazwą The Midsummer Station. Zapowiadana pierwotnie na 14 sierpnia, w komunikacie z 21 czerwca na oficjalnej stronie internetowej muzyka premiera została przeniesiona na 20 sierpnia. Płytę wyda wytwórnia Universal Republic.

fot. Kevin/flickr/cc.2.0


15 maja Young wydał Shooting Star EP, na którym znalazły się cztery utwory mające się pojawić na Midsummer Station. Na krytykę, dowodzącą, że styl utworów znacząco różni się od poprzednich jego nagrań, muzyk odpowiadał: „Dla artysty najgorsza jest sytuacja, w której fan mówi: „Tak, to świetny materiał, ale bardzo pdoobny do twoich wcześniejszych piosenek”. Kreatywność w muzyce polega na przekraczaniu granic i odkrywnaiu nowych lądów – właśnie to robię”.

Jak dotąd ukaząły się dwa single promujące wydawnictwo – „Shooting Star” i „Good Time”, wydane odpowiednio 15 maja i 26 czerwca.

Pytaniem pozostaje, czy Owl City będzie w stanie powrócić w stylu podobnym do albumu Ocean Eyes, któremu singel „Fireflies” zapewnił silną pozycję na rynku. Już kolejny album Younga po Ocean Eyes, All Things Bright and Beautiful, zawiódł oczekiwania. Dotychczas to właśnie Ocean Eyes jest jeydnym albumem Owl City, który zdobył platynową płytę w USA (1 mln sprzedanych egzemplarzy).

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.owlcitymusic.com/news/view/1242
http://global.christianpost.com/news/owl-citys-the-midsummer-station-mystery-album-art-unlocked-by-fans-75861/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry