Lech ponownie najbardziej medialny w Ekstraklasie

AKTUALNOŚCI, KONWERGENCJA, MEDIA, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, PRASA, RADIO, SPORT, TELEWIZJA

Po raz pierwszy od 13 miesięcy Lech Poznań znalazł się na pierwszym miejscu w klasyfikacji najbardziej medialnych klubów T-Mobile Ekstraklasy. Pozycję lidera straciła Legia Warszawa, która spadła na trzecią pozycję. Drugie miejsce należy do Śląska Wrocław – czytamy w najświeższym raporcie medialnym „Polska Piłka” wydanym przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.

Porównanie liczby publikacji na temat Lecha Poznań i lidera klasyfikacji najbardziej medialnych klubów T-Mobile Ekstraklasy w okresie od maja 2011 do czerwca 2012

Dziennikarze interesowali się Lechem najbardziej ze wszystkich klubów ligi głównie ze względu na wczesny start w rozgrywkach europejskich. W czerwcu liczba publikacji o wszystkich drużynach względem maja spadła – łącznie z Lechem Poznań. Spowodowane to było trwającymi Mistrzostwami Europy 2012 i przerwą letnią w rozgrywkach polskiej ligi.

Na temat Lecha pojawiło się w minionym miesiącu 1,4 tys. publikacji prasowych i internetowych (w maju 2,6 tys.). To wystarczyło, by zdystansować Śląsk Wrocław (1,3 tys.) i Legię Warszawa (1,2 tys.). Na dalszych miejscach uplasowały się: Wisła Kraków (1,2 tys.), Ruch Chorzów (1,0 tys.) oraz Polonia Warszawa (1,0 tys.). Co ciekawe, Śląsk wyprzedził Lecha pod względem liczby publikacji w samym internecie.

Na drugim biegunie zastawienia znalazło się Podbeskidzie Bielsko-Biała. Na temat tego klubu w ciągu całego miesiąca pojawiło się niecałe 300 publikacji. To mniej niż na przykład o pierwszoligowym Ruchu Radzionków. Miejsce tuż przed Podbeskidziem zajął PGE GKS Bełchatów, a o oczko wyżej był Piast Gliwice.

W zestawieniu obejmującym zaplecze Ekstraklasy zdecydowany prym wiedzie Cracovia. Drużyna ze stolicy Małopolski zwykle plasowała się w czołówce najbardziej medialnych drużyn najwyższej klasy rozgrywkowej, pomimo słabych wyników sportowych. Nie dziwi zatem ogromna przewaga nad resztą stawki po spadku o klasę niżej. Za plecami Cracovii uplasowały się Arka Gdynia i Zawisza Bydgoszcz. Dalsze pozycje należały do GKS-u Bogdanka, Warty Poznań i ŁKS-u Łódź.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry