Niecodzienny spektakl dla najmłodszych

ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Olsztyński Teatr Lalek zaprasza na kolejną premierę Teatru Poddańczego. Sztuka będzie przygotowana w nurcie teatru inicjacyjnego. Skierowana jest do najmłodszych widzów, 2-4 letnich. Pokazy odbędą się 1 i 2 lipca 2012 (środa i czwartek) o 11.00 na Sali Kameralnej Olsztyńskiego Teatru Lalek.

stock.xchng


Spektakl „Smakułyki” pokazuje m.in. jak brzmi cukier, jak twardy jest orzech, czy ile trzeba mąki do stworzenia zimy na stole kuchennym. Aktorzy prowadzą widzów przez kuchnię pełną zmysłów i dźwięków, uczą rozpoznawać rzeczy, nazywać zjawiska. Równocześnie pokazują jak zwykłe przedmioty mogą posłużyć do stworzenia niecodziennej muzyki. Tworzą bębny z misek i dzwonki ze sztućców wprowadzając w świat muzyki i dźwięku, rozwijając wyobraźnię najmłodszych.

Spektakl powstał dzięki Stypendium Artystycznemu Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Uzyskała je reżyser spektaklu Honorata Mierzejewska – Mikosza. Za muzykę w spektaklu „Smakułyki” odpowiedzialna jest Iga Eckert. Wystąpią Agata Butwiłowska, Ewa Mrówczyńska i reżyserka.

Wstęp na spektakle, zarówno w pierwszy dzień jak i w drugi, jest wolny, ale ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązuje jedynie rezerwacja telefoniczna.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry