Trwa akcja „Przyślij obrożę” – daj psu szansę na nowy dom!

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ZWIERZĘTA

Schronisko w Korabiewicach powstało około 20 lat temu, powołane z potrzeby serca i z dobrych intencji przez osobę prywatną. Niestety z powodu szybko rosnącej ilości zwierząt sytuacja wymknęła się spod kontroli i zwierzęta nie miały odpowiedniej opieki weterynaryjnej oraz karmienia, co skutkowało bardzo wysoką śmiertelnością. Obecnie przebywa w nim 400 psów, 20 koni, 10 kotów i 4 niedźwiedzie.

sxc


Coraz więcej psów w schronisku w Korabiewicach nabiera zaufania do ludzi, coraz chętniej podchodzą do nas, pozwalają się głaskać, biorą smakołyki z dłoni. W przeszłości do niektórych z nich nie wchodzono tygodniami przerzucając jedzenie łopatą przez siatkę, wiele było bitych….

Kolejnym etapem jest nauka chodzenia na smyczy i wyjście na pierwszy spacer. Psy chcą współpracować, wolontariusze chcą pomagać – niestety, brakuje nam obroży dla wszystkich naszych podopiecznych a bieżące wydatki na karmę i opiekę weterynaryjną utrudniają nam nawet najmniejsze inwestycje.

Chcielibyśmy, aby każdy pies miał swoją obrożę i aby nic nie stało na przeszkodzie, by mógł podziwiać świat nieprzesłonięty kratami. Przede wszystkim praca z psem na spacerze i przyzwyczajanie do kontaktu jest niezbędnym warunkiem jeśli zwierzę ma nadawać się do adopcji! Masz w domu starą, niepotrzebna obrożę? Może chcesz nam taką zafundować lub kupić i przysłać?

Przydadzą się nam używane obroże każdego rodzaju (ale jeśli będziecie kupować to prosimy o parciane – materiałowe) dla psów małych, średnich i dużych. Ok. 120 psów potrafi już chodzić na smyczy i wychodzi na regularne spacery, w kolejce czekają następne – podaruj spacer psom z Korabiewic! Naszych podopiecznych możesz zobaczyć na stronie http://www.schronisko.info.pl

Obroże można wysyłać na adres:

Fundacja MRNRZ Viva,
03-772 Warszawa,
ul. Kawęczyńska 16/42a

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry