fot. samsung

Przenośna nagrywarka Blu-Ray od Samsunga za jedyne 429 PLN

AKTUALNOŚCI, KOMPUTERY, POLSKA, TECHNOLOGIE

Na rynku pojawiła się właśnie nowa przenośna nagrywarka Blu-ray typu Slim, która pozwala zapisywać ulubione filmy i zdjęcia na płytach o pojemności nawet do 50 GB, jest doskonałym uzupełnieniem ultrabooków. Jej atutem jest też możliwość bezpośredniego podłączenia do telewizora przez złącze USB, bez potrzeby stosowania dodatkowych kabli audio-wideo. Napęd obsługuje wiele formatów odtwarzania oraz nagrywania płyt CD, DVD i Blu-ray, a także umożliwia oglądanie filmów trójwymiarowych w rozdzielczości Full HD oraz konwersję dwuwymiarowych filmów z tradycyjnych płyty DVD do formatu 3D.
fot. samsung
Zewnętrzna nagrywarka Blu-ray firmy Samsung (model SE-506AB), została zaprojektowana z myślą o użytkownikach, którzy chcą cieszyć się filmami w najwyższej rozdzielczości Full HD, także w zyskującym na popularności formacie trójwymiarowym. Spełni ona również oczekiwania osób, które potrzebują archiwizować duże pliki wideo, kolekcje zdjęć, nagrań muzycznych czy dokumentów. Napęd umożliwia nagrywanie płyt CD, DVD oraz Blu-ray o pojemności nawet do 50 GB.

Zaletą urządzenia jest też kompaktowa konstrukcja, o 12 procent mniejsza od standardowych napędów Blu-ray firmy Samsung. Dzięki smukłemu designowi urządzenie znakomicie współgra z nową generacją ultrabooków i kompaktowych laptopów. Napęd zasilany jest za pośrednictwem interfejsu USB, co eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznego zasilacza sieciowego, zapewniając w ten sposób łatwość przenoszenia i użytkowania sprzętu poza domem.

Dzięki aplikacji PowerDVD, napęd SE-506AB firmy Samsung oferuje możliwość odtwarzania filmów w technologii Blu-ray 3D, a także pozwala konwertować filmy dwuwymiarowe ze standardowych płyt DVD do formatu 3D, nadając starym filmom nowy wymiar i głębię. Urządzenie obsługuje szeroki zakres plików wideo w formacie 3D i odtwarza je na dowolnym ekranie z funkcją projekcji trójwymiarowej. Dodatkowo, napęd wykorzystuje możliwości aplikacji BD Advisor, która pozwala sprawdzić wydajność komputera w odniesieniu do płynnego odtwarzania filmów Blu-ray, a także przypomina o aktualizacjach sprzętowych.

Napęd SE-506AB zapewnia pełną kompatybilność z najbardziej popularnymi systemami operacyjnymi Windows 7 i Mac OS X. Zastosowanie w nagrywarce technologii Buffer Under Run free eliminuje występowanie błędów w zapisie danych na płytach CD, DVD i Blu-ray. Technologia ta pozwala także na bezbłędne nagrywanie płyt, nawet w trakcie korzystania z wielu aplikacji jednocześnie.

Opracowana przez firmę Samsung technologia łączności audio-wideo, pozwala w łatwy sposób odtwarzać filmy, zdjęcia i muzykę prosto z napędu Blu-ray podłączonego do telewizora multimedialnego jedynie za pośrednictwem złącza USB. Funkcja ta eliminuję potrzebę stosowania dodatkowych połączeń audio-wideo.

Zewnętrzna nagrywarka Blu-ray obsługuje wiele formatów odtwarzania oraz nagrywania płyt Blu-ray, DVD i CD, w tym m.in. zapisywanie czterowarstwowych dysków Blu-ray.

Napęd Blu-ray SE-506AB jest produktem przyjaznym środowisku – charakteryzuje się niskim poborem prądu i został wyprodukowany w technologii lutowania bezołowiowego, która eliminuje emisję szkodliwych substancji, takich jak rtęć, kadm i ołów.

Przenośna nagrywarka Blu-ray SE-506AB jest dostępna w sugerowanej cenie producenta 429 zł.

źródło: samsung

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry