Advaitic Songs zbiera mieszane opinie krytyki

MUZYKA, ROZRYWKA

24 lipca wytwórnia Drag City Records wydała piąty studyjny album amerykańskiego zespołu metalowego Om. Formacja powstała w 2003 r., większość jej członków grało wcześniej w stoner doom metalowej kapeli Sleep, aktywnej w latach 1990-98. Jej członkami są Al. Cisneros (wokal, bas), Emil Amos (perkusja) i Robert Aiki Aubrey Lowe (keyboard, gitara).

Advaitic Songs jest jak dotąd najdłuższym albumem grupy. Znalazło się na nim pięć autorskich kompozycji, każda z nich dłuższa niż 5 min, najdłuższa ma ponad 11.


Album został umiarkowanie dobrze przyjęty przez krytyków. Podczas gdy serwis Sputnikmusic napisał, że „poszarpany rytm utworów i głębokie teksty sprawiają, że Om oferuje słuchaczom własny rodzaj muzycznej prawdy, z wielością pytań i odpowiedzi”, Uncut potępił zdolności wokalne Cisnerosa i zauważył brak spójności między utworami. Większość ocen było jednak wyważonych i jednoznacznie nie popierało lub krytykowało albumu, jak ta umieszczona w magazynie The Wire: „Pomimo braku basowej wirtuozerii, Om często brzmi nisko, co wcale nie znaczy, że mocno”.

Piotr Sitnik

Źródła:
metacritic.com/omvibratory.com/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry