Chris Smither: Hundred Dollar Valentine

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

9 lipca ukazał się wydany nakładem Signature Records album amerykańskiego piosenkarza Chrisa Smithera Hundred Dollar Valentine. Jest to jego pierwszy w ponad 40-letniej karierze krążek z całkowicie autorskim materiałem. Producentami albumu jest David Goodrich, znany ze współpracy z artystami takimi jak Peter Mulvey, Jeffrey Foucault i zespół Redbird. Na płycie znalazło się siedem utworów utrzymanych w tradycyjnym folkowym stylu.

Album został bardzo dobrze oceniony przez krytykę. Magazyn Mojo: „Jego pierwszy autorski album ma w sobie głębokie piękno – mądre, smutne piosenki i dopracowane aranżacje od człowieka, który żył w ciemności wystarczająco długo, by poruszyć istotne kwestie z niezbędną delikatnością”. Uncut napisał, że „na tle nieskazitelnie wyprodukowanej muzyki mamy chwytliwe teksty wypełnione filozofią niskich lotów; co jednak pozytywnie zaskakuje, to jego niebywały zmysł obserwacji.”.

Smither (ur. 1944 na Florydzie) na dobre karierę rozpoczął wydanym w 1970 r., choć już od 1960 r. grał w klubach w Miami. Często nagrywa muzykę do wierszy współczesnych poetów, nierzadko wykorzystuje ich aluzje w autorskich tekstach. Wydał w swojej karierze piętnaście albumów studyjnych. Jest również pisarzem (krótkie formy) publikowanym w antologiach, m.in. opowiadanie „Leroy Purcel”, które znalazło się w zbiorze Amplified wydanym przez Melville House Publishing w 2009 r.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://smither.com/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry