Don Felder wraca po niemal trzech dekadach z nowym albumem

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

9 października ukaże się album Dona Feldera, Road to Forever. Będzie to dopiero drugi solowy longplay brytyjskiego gitarzysty, wieloletniego członka rockowego zespołu Eagles, po Airborne wydanym w 1983 r. Na płycie znajdzie się dwanaście autorskich utworów opartych na silnych, southern-rockowych riffach gitarowych, charakterystycznych dla gry Eagles.

Felder był członkiem formacji w latach 1971-80 i 1994-2001, wydał z nią m.in. kompilację Their Greatest Hits (1971–1975), która jest jednym z najlepiej sprzedających się albumów wszechczasów (ponad 40 mln egzemplarzy). Po 10-letniej bytności w grupie odszedł, by skupić się na pracy solowej i współpracy z innymi muzykami, po czym wrócił w 1994 r., by nagrać album Hell Freezes Over. Został usunięty z Eagles w 2001 r. Swoje przeżycia z okresu bycia członkiem grupy opisał w autobiografii Heaven and Hell: My Life in the Eagles (1974-2001).

Muzyk wytłumaczył, że inspirację zaczerpnął z trudnych chwil w życiu osobistym (rozstanie z żoną po 29 latach małżeństwa) i zawodowym (wydalenie z Eagles). „Postanowiłem zawrzeć swoje życie w piosenkach. Gdy się już pozbierałem, doszedłem do wniosku, że muszę wyjść do ludzi i znowu grać dla nich muzykę. Tak powstał ten album”.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.music-news.com/shownews.asp?H=Don-Felder-to-release-first-album-in-29-years&nItemID=54677
http://www.jambase.com/Articles/94472/Don-Felder-Road-to-Forever

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry