Lamb of God odwołuje trasę koncertową

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Heavymetalowa formacja Lamb of God odwołała swoją trasę koncertową po tym, jak wokalista Randy Blythe trafił do więzienia w Czechach. 41-letni muzyk został zatrzymany 27 czerwca w związku ze śmiercią fanki zespołu podczas koncertu w Pradze w 2010 r. Pomimo zebrania 400 tys. dolarów kaucji, prokuratorzy złożyli protest wobec wypuszczenia Blythe’a. Sąd na dniach ma zdecydować, czy uwzględnić apel prokuratorów.

Photo by Matthias ‚mattness’ Bauer


Stwierdzili oni, że „zezwolenie na powrót do USA jest ryzykowne” i że Blythe może nie wrócić do Czech na proces. Jego prawnik Martin Radvan zapewnił natomiast, że muzyk chce w pełni współpracować z czeskimi władzami. Sam wokalista w zeznaniu stwierdził, że nie pamięta dokładnie incydentu, w wyniku którego fan, znany jako Daniel N., poniósł śmierć.

Grupa poinformowała o tym fanów na swojej stronie internetowej, odwołując całą trasę, która miała rozpocząć się koncertem w Seattle. Zapowiedziała jednocześnie, że wszyscy fani, którzy kupili bilety, będą mogli otrzymać zwrot pieniędzy.

Założona w Richmond w Wirginii formacja została w 2007 r. nominowana do Nagrody Grammy w kategorii Najlepszy Występ Metalowy za utwór „Redneck”.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.billboard.com/news#/news/lamb-of-god-cancels-tour-singer-still-jailed-1007685952.story
http://www.nme.com/news/lamb-of-god/65169

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry