Najlepsze piosenki lata wg Billboardu

AKTUALNOŚCI, MEDIA, MUZYKA, POLSKA, RADIO, ROZRYWKA, ŚWIAT, TELEWIZJA

Na liście Summer Songs, skupiającej najlepsze piosenki na lato wg amerykańskiego magazynu Billboard, króluje „Call Me Maybe” autorstwa Carly Rae Jepsen. Singel kanadyjskiej wokalistki przez dziesięć tygodni od pojwienia się po raz pierwszy w zestawieniu nie spadł z 1. miejsca. Podium uzupełniają „Payphone”, najnowszy singel zespołu Maroon 5, i „Somebody That I Used To Know” kanadyjskiego muzyka Gotye.

Miejsce na liście Summer Songs jest ustalane na podstawie pozycji, jaką piosenka osiągnęła na liście głównej, tj. Billboard Hot 100, prestiżowego zestawienia, na którym pojawiają się najlepiej sprzedające się single w danym tygodniu.

„Call Me Maybe” okupuje również szczyt Billboard Hot 100 – singel przebywa na liście od 23 tygodni. „Payphone w ciągu 15 tygodni spędzonych na liście zdołał wspiąć się na miejsce 2., obecnie znajduje się na 3. „Somebody That I Used To Know” przewodziło liście przez osiem kolejnych tygodni, by spaść na miejsce 6.

Dalsze miejsca listy Summer Songs zajęły single: „Wide Awake” Katy Perry, „Where Have You Been” Rihanny, „We Are Young” fun i „Lights” Ellie Goulding.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.billboard.com/charts/summer-songs#/charts/summer-songs

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry