Blur podsumowuje karierę wyjątkową składanką

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Z okazji 21. rocznicy wydania debiutanckiego albumu Leisure, brit-popowy zespół Blur wydał niezwykłą składankę. Blur 21, który ukazał się specjalnie przed ceremonią zakończenia igrzysk z udziałem formacji, to dwadzieścia dwie płyty, na których można znaleźć pełny materiał studyjny, liczne bonusowe, wcześniej niepublikowane utwory, EP, dema i kompilacje, a także trzy filmy na płytach DVD. Rarytasem jest płyta winylowa (format 7”) z koncertową wersją utworu „Superman”.

Równocześnie ukazał się box Blur 21 Vinyl Edition składający się ze wszystkich siedmiu dotąd wydanych albumów studyjnych grupy, wszystkich w wersji winylowej. W przeciwieństwie do wersji kompaktowej, Vinyl Edition nie zawiera premierowego materiału. Piosenkami wcześniej niepublikowanymi są m.in. „Pap Pop”, „Beached Whale” i”Sir Elton John’s Cock”, zostały one umieszczone na czterech dyskach zatytułowanych Rarities.

Niespodzianką dla fanów może być fakt, że na płytach nie pojawił się „Death Metal”, produkt jam sessions w trakcie nagrań albumu 13 w 1998 r., a także „For Old Time’s Sake”, utwór, który miał pierwotnie ukazać się na EP The Sunday Sunday Popular Community Song, ostatecznie jednak prawdopodobnie zaginął lub został skasowany.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.metacritic.com/music/blur-21/blur
http://www.blur.co.uk/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry