Paul Simon najlepszym wykonawcą roku ?

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

„Album jest prawdziwą gwiazdą wśród mizerii współczesnych kraterów sceny rozrywkowej” – napisał magazyn Drowned in Sound w recenzji reedycji albumu Graceland Paula Simona (ur. 1941), najbardziej znanego jako współzałożyciela i długoletniego członka formacji Simon & Garfunkel. Wydawnictwo ukazało się 5 czerwca br. nakładem wytwórni Legacy Records. Do oryginalnych jedenastu utworów dodano trzy nowe ścieżki.

fot. user jurvetson of flickr.com/cc2,0


Graceland (wyd. 12 sierpnia 1986 r.) był siódmym solowym albumem w karierze muzyka. Chwytliwa mozaika folkowego sznytu z popowym zacięciem, a przy tym zmysłowe, liryczne teksty zapewniły płycie ogromny sukces komercyjny, a także uwielbienie wśród fanów. 1. miejsce brytyjskiej listy UK Albums Chart, australijskiej ARIA Charts, kanadyjskiej, holenderskiej i francuskiej – to tylko niektóre osiągnięcia albumu, który został przez magazyn Rolling Stone sklasyfikowany na 5. listy najlepszych albumów lat 80.

Teraz o reedycji, która już zdążyła wspiąć się na 4. miejsce brytyjskiego zestawienia, mówi się, że jest najbardziej wartościowym wydawnictwem roku. Zbierając 98 w 100-punktowej skali w serwisie Metacritic, Graceland jest najlepiej ocenianym albumem w 2012 r. Pitchfork podsumował: „Graceland był w całości unikalną, a jednocześnie naturalną syntezą dwóch muzycznych stylów, które nie stoją od siebie tak daleko jak mogliby sądzić jego fani, zaś jej rezultat odbił się szerokim echem na świecie i cąły czas oddziałuje na kolejne pokolenia słuchaczy”.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.metacritic.com/music/graceland-25th-anniversary-edition/paul-simon
http://www.paulsimon.com/
http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/music/reviews/album-paul-simon-graceland-25th-anniversary-edition-sony-music-7808214.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry