Premiera ultrabooka Toshiba Satellite U840W

AKTUALNOŚCI, KOMPUTERY, MOBILE, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Już w tym miesiącu na polskim rynku pojawi się Satellite U840W, pierwszy na świecie 14,4-calowy ultrabook z wyświetlaczem w formacie 21:9, gwarantującym użytkownikom prawdziwie kinowe wrażenia. Laptop dostępny jest także w wersji Satellite U840 z nieco mniejszym, tradycyjnym ekranem. Nowa linia ultrabooków Toshiba to harmonijne połączenie stylu, rozrywki, mobilności oraz wydajności gwarantowanej przez procesory Intel najnowszej generacji. Premierowe modele dostępne będą w cenie od 3399 zł dla wersji Satellite U840 oraz 3999 zł dla ultrabooków U840W.

fot. toshoba U840W

Satellite U840W – kinowe wrażenia dla osób żyjących w biegu

„Dzisiejsze społeczeństwo żyje bardzo dynamicznie, jest aktywne,
a jednocześnie chętnie ogląda filmy. Dla takich osób korzystnym rozwiązaniem jest przenośny komputer. Oferując naszym klientom pierwszy na świecie laptop z matrycą w formacie 21:9, odpowiadamy na ich potrzeby,” powiedział Andy Bass, wiceprezes europejskiego działu Sprzedaży i Marketingu Digital Solutions w firmie Toshiba. „Użytkownicy ultrabooka Satellite U840W będą mogli doświadczać iście kinowych emocji oglądając filmy na szerokim ekranie bez denerwujących poziomych pasków, będących zmorą formatu 16:9”, dodał Andy Bass.

Do efektu sali kinowej przyczynia się również wyjątkowo bogaty, przestrzenny dźwięk, płynący z głośników stereo firmy harman/kardon®, wzmocnionych technologią SRS Premium Sound 3DTM.

Satellite U840W może być wykorzystywany zarówno do pracy, jak i do rozrywki. Funkcja Toshiba Split Screen pozwala zmieniać rozdzielczość ekranu na format 16:9, najodpowiedniejszy do obsługi aplikacji biurowych, lub 5:9, wygodniejszy przy korzystaniu z serwisów takich jak Skype czy Facebook.

Imponujące wrażenie robią nie tylko możliwości nowych ultrabooków, ale również ich przyciągający uwagę design. Aluminiowej obudowie w kolorze szlachetnego srebra charakteru dodaje ciemnobrązowe wykończenie o strukturze tkaniny, którym pokryto wierzch i spód laptopa oraz wsparcie nadgarstków.

Zasilany procesorami Intel ULV najnowszej generacji, Satellite U840W jest idealnym mobilnym rozwiązaniem dla osób poszukujących rozrywki i wydajności na najwyższym poziomie.

Satellite U840 – ultra mobilność i duża wydajność
Mierzący niespełna 2cm grubości i ważący jedynie 1,5 kilograma 14-calowy U840 posiada atrakcyjną obudowę ze szczotkowanego aluminium w kolorze srebra. Ultrabook został wyposażony w najnowocześniejsze procesory Intel ULV oraz wydajną baterię, która pozwala na 9 godzin pracy bez ładowania. Dzięki systemowi SRS Premium Sound 3DTM jego użytkownicy mogą cieszyć się przestrzennym dźwiękiem z głębokimi, mocnymi basami i krystalicznie czystymi wysokimi tonami. Niektóre modele mają wbudowaną kartę graficzną AMD Radeon™ HD 7550M.

Łatwe w obsłudze i błyskawicznie gotowe do pracy

Dzięki wydajnym dyskom SSD lub hybrydowym (HDD wspierany przez SSD), nowe ultrabooki Toshiba są w pełni gotowe do pracy już w 14 sekund od włączenia. Dla większego komfortu użytkowania wyposażono je w pełnowymiarowe klawiatury z podświetleniem oraz w duże ClickPady z obsługą gestów.

Niewielkie i smukłe, ale z pełnowymiarowymi portami
Mimo niewielkich rozmiarów, zarówno Satellite U840W, jak i Satellite U840 umożliwiają pełną łączność z siecią, kartami czy innymi urządzeniami. Oba modele dysponują pełnowymiarowymi portami: USB 3.0 z funkcją Sleep and Charge, HDMI, Fast Ethernet LAN oraz czytnikami multi-card. Urządzenia ułatwiają również bezprzewodowe połączenie za pośrednictwem sieci LAN lub technologii Bluetooth 4.0. Wbudowana 1,3-megapikselowa kamera pozwala na realizację połączeń wideo w trybie full HD.

źródło: toshiba

Powiązane wpisy

  • ok

    calkiem fajny … ciekawy design… no i podswietlenie klawiatury .. to powinno byc standardem w komputerach powyzej 2000zl …


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry