Jimmy „Handy Man” Jones nie żyje

GWIAZDY, MEDIA, MUZYKA, RADIO, ROZRYWKA, TELEWIZJA

W wieku 82 lat zmarł w swoim domu w Aberdeen w Karolinie Północnej Jimmy Jones, piosenkarz z nurtów folk, jazz i soul, pamiętany głównie dzięki singlowi „Handy Man”, który, nagrany w 1959 r., rok później zdobył szczyt listy Billboard Hot 100 i sprzedał się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy.

Jones urodził się w 1930 r. w Birmingham w Alabamie, jednak jako nastolatek rzucił szkołę i wyjechał do Nowego Jorku, by rozpocząć karierę jako tancerz, zaś od 1954 jako wokalista w zepsole The Berliners. Rok później założył własną formację, The Savoys, którą krótko potem przemianowano na The Pretenders.

stock.xchng


„Handy Man” został nagrany przy współpracy z producentem i muzykiem Otis Blackwellem, który zasugerował Jones’owi, by pracować nad demem skomponowanym dla The Berliners.

Rok 1960 był dla niego bardzo udany – po kilku miesiącach od sukcesu „Handy Man”, singel „Good Timin’” wspiął się na 3. miejsce listy Billboardu. Był to jednak ostatni jego komercyjny sukces; Jones następne dekady pracował jako kompozytor i autor tekstów, koncertował grając swoje największe hity. Jego falsetowy głos i delikatne brzmienie utworów miały zainspirować takich wykonawców jak Del Shannon i Frankie Valli.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.music-news.com/shownews.asp?H=Jimmy-Handy-Man-Jones-passes-away-at-82&nItemID=55194
http://www.thepilot.com/news/2012/aug/06/entertainer-jimmy-handyman-jones-dies/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry