Woody Guthrie powraca w 100. rocznicę urodzin

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, RADIO, ŚWIAT

Z okazji 100. rocznicy urodzin jazzowego muzyka Woody Guthrie’go ukazał się poświęcony mu album Woody at 100: The Woody Guthrie Centennial. Składanka została wydana 10 lipca nakładem Shithsonian Folkways Recordings.

W skład zestawu wchodzą trzy płyty CD zawierające łącznie 57 utworów i kolorowa książka (150 stron) z unikalnymi zdjęciami, materiałami prasowymi i notatkami artysty. Na krążkach znalazły się największe hity Guthrie’ego, m.in. “This Land Is Your Land”, “Pretty Boy Floyd”, “I Ain’t Got No Home in This World Anymore” i “Riding in My Car”. Do tego 21 wcześniej niepublikowanych zapisów koncertów i 6 nigdy wcześniej niesłyszanych nagrań muzyka z 1937 r.

fot.wikipedia


Woody Guthrie wydał w sumie ponad 50 albumów, wiele z jego singli i kompilacji doczekało się niezliocznych reedycji. Artyści tacy jak Bob Dylan, Phil Ochs, Bruce Springsteen, John Mellencamp, Pete Seeger, Joe Strummer, Billy Bragg, Jeff Tweedy i Tom Paxton przyznają się, że czerpali inspirację z jego muzyki.

Utrzymywał ścisłe przyjacielskie relacje z Bobem Dylanem, z którym razem tworzyli wielki duet amerykańskiej sceny folkowej lat 60.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.metacritic.com/music/woody-at-100-the-woody-guthrie-centennial/woody-guthrie
http://www.folkways.si.edu/albumdetails.aspx?itemid=3367

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry