Zapowiedzi na jesień 2012 w Telewizji POLSAT

MEDIA, ROZRYWKA, SERIALE TV, TELEWIZJA

Tej jesieni, wzorem ubiegłego sezonu na antenie Telewizji POLSAT królować będą taniec i muzyka, czyli dwa ekscytujące talent show: druga edycja „Tylko taniec. Got to Dance” oraz czwarta edycja „Tylko muzyka. Must be the music”. Sobotnią przedpołudniową kawę wypijemy w towarzystwie gości nowego lifestylowego programu pod roboczym tytułem „Studio Weekend”. A będzie tam mnóstwo niespodzianek: od sztuki uwodzenia do kulinariów, od relacji z ekskluzywnych pokazów mody do premier teatralnych. Zerkniemy do nowości wydawniczych i za kulisy największych produkcji filmowych, ale to wszystko niech pozostanie jeszcze wielką niespodzianką, którą przedstawimy wkrótce.

Czwartkowe wieczory spędzimy w gronie czterech wspaniałych „Przyjaciółek”, które wciągną nas w swoje ploteczki, miłości i dramaty, ale wcześniej zostaniemy specjalnymi gośćmi „Hotelu 52”. Sprawdzimy co sůychaă w kamienicy przy ul. Ăwiartki ľ („Úwiat wedůug Kiepskich”) a jesienne popołudnia spędzać będziemy w nie zawsze sielskim Wadlewie („Pierwsza miłość”). W niedzielne wieczory rzucimy „Kośćmi”, a w czwartek zgłębimy kryminalne zagadki Miami. W poniedziałki i wtorki razem z Meryl Streep zasmakujemy w kuchni francuskiej, pożegnamy Michela Jacksona oraz odpowiemy na pytanie Hugh Granta i Sarah Jessici Parker czy „Słyszeliśmy o Morganach”.

Pierwsza edycja tanecznego show „Tylko taniec. Got to Dance” okazała się wielkim sukcesem Telewizji POLSAT. Zwycięzca premierowej edycji samouk Dawid Ignaczak próbuje właśnie swoich sił w Paryżu pod troskliwym okiem Krystyny Mazurówny. W poprzedniej edycji program dał możliwość zaprezentowania swoich talentów tanecznych ponad 200 uczestnikom i tej jesieni nie będzie inaczej!

Tancerzy oceniać będzie bardzo energetyzujące jury, swoiste creme de la creme tanecznego świata: Michał Malitowski (najbardziej utytułowany tancerz latino na świecie – wielokrotny mistrz Polski, Europy i świata obecnie mieszkający w Londynie. Ostatnio zdobył nowe 2 tytuły mistrza – na początku czerwca wygrał Blackpool (zwycięstwo w kategorii Professional Latin Blackpool Dance Festival, to sukces na miarę medalu na igrzyskach olimpijskich), a kilka dni temu odniósł spektakularne zwycięstwo na największym turnieju tańca towarzyskiego na kontynencie azjatyckim – China Open Championships), ekscentrycznaKrystyna Mazurówna (przed laty solistka Casino de Paris, tancerka rewii Josephine Baker, autorka wielu choreografii w teatrze „Elysees Montmartre” od 40 lat mieszkająca w Paryżu), „złodziej ludzkich serc”, który całkowicie już wrócił do zdrowia Alan Andersz (aktor i tancerz mocno osadzony w środowisku hip-hopowym. Z zespołem pod wodzą Piotra Galińskiego zdobył 5 tytułów Mistrzów Polski Formacji Tanecznych w stylu latynoamerykańskim do lat 15. Z zespołem V2 Agustina Egurroli zdobył wicemistrzostwo Polski Disco Dance) oraz Joanna Liszowska (utalentowana i wszechstronna aktorka, obdarzona niesamowitym głosem i talentem tanecznym. Udowodniła to olśniewającą rolą Roxy w musicalu „Chicago”).

Gospodarzami programu będą Maciej Dowbor oraz Katarzyna Kępka.

Taneczny talent show „Tylko taniec. Got to Dance” powstał na licencji programu „Got to Dance” emitowanym na brytyjskim kanale Sky One. Licencję zakupiła również amerykańska stacja CBS, gdzie program nadawany jest pod nazwą „Live to Dance”. Dystrybutorem formatu jest Shine International. Producentem i reżyserem polskiej edycji programu jest Jan Kępiński.
Emisja premierowego odcinka „Tylko taniec. Got to Dance” już 7 września o godz. 20.00.

Po trzech spektakularnych sukcesach „Tylko muzyka. Must be the music”, czas na czwartą już edycję talent show. Po wygranej Eneja, każda kolejna edycja najpopularniejszego show w Polsce przynosi nowe odkrycia. Do dziś uczestnicy „Tylko muzyka. Must be the music” po występie w programie wydali sześć płyt, a kilka piosenek królowało na listach przebojów rozgłośni radiowych. W jury niezmiennie zasiądą: Kora, Elżbieta Zapendowska, Adam Sztaba i Wojtek Łozo Łozowski. Program poprowadzą Maciek Rock i Paulina Sykut.

„Tylko muzyka. Must be the music” to dziś nie tylko komercyjny i artystyczny sukces pierwszego zwycięzcy programu zespołu Enej. Uczestnicy show po występie w programie wydali 6 płyt. Z I edycji niesamowita Oliva Livki, hardrockowy zespół Noko, dzieciaki z Little Breaver i punkrockowy Rotten Bark. Z II edycji reggaeowa Raggafaya i góralskie InoRos, a zwycięzca II edycji programu Maciej Czaczyk właśnie podpisał kontrakt płytowy i kończy przygotowywanie debiutanckiego materiału.

Wszystkie trzy edycje muzycznego show zakończyły się olbrzymim sukcesem. W pierwszej edycji zwyciężył zespół Enej. Od finału programu, grupa Enej wciąż koncertuje, a jej płyta „Folkorabel” zyskała status złotej. W grudniu 2011 zespół wydał pierwsze DVD z zapisem koncertu z Przystanku Woodstock 2011. W marcu 2012 w stacjach radiowych całej Polski pojawił się nowy singiel promujący trzeci album Eneja. Od czasu wygranej, zespół zdobywa nagrody na wszystkich liczących się na rynku muzycznym festiwalach (Sopot TOPtrendy Festiwal – nagroda poplisty RMF FM, Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu – nagroda Superpremiery, Eska Music Awards – Zespół Roku i Piosenka Roku).

W drugiej edycji „Tylko muzyka. Must be the music.” zwycięzcą i zdobywcą głównej nagrody, czyli 100 tys. złotych oraz występu podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów 2011 został prawdziwy wirtuoz gitary i wokalista – 17-letni Maciej Czaczyk. Jego piosenka „Nie bój się” autorstwa Roberta Jansona do niedawna zajmowała 3. miejsce na pop liście radia RMF FM. Zwycięzcą ostatniej edycji była grupa Lemon, która obecnie pracuje nad nowym materiałem muzycznym.
Piosenki, które pojawiły się w programie często stawały się przebojami. Rozgłośnie radiowe chętnie grały też „Całą salę” Raggafaya, a piosenka „Czyste szaleństwo” zespołu InoRos z towarzyszeniem Libera była przebojem tegorocznego Euro.

Muzyczne talent show „Tylko muzyka. Must be the music” powstało na licencji amerykańskiej firmy Shine International i brytyjskiej wersji formatu.

Emisja premierowego odcinka „Tylko muzyka. Must be the music” już 9 września o godz. 20.00.

Bezwarunkowa akceptacja, wsparcie w każdej sytuacji, szczerość, śmiech mimo wszystko i odrobina łez to przepis na „Przyjaciółki” – nowość na antenie Telewizji POLSAT.

Małgorzata Socha w roli porzuconej żony z dzieckiem, Joanna Liszowska jako wzięta fryzjerka, Magdalena Stużyńska – niespełniona zawodowo gospodyni domowa oraz Anita Sokołowska – samotna bizneswoman. „Przyjaciółki” to niekiedy wzruszająca, a niekiedy humorystyczna opowieść o przyjaźni czterech pozornie zwyczajnych kobiet. Spotykają się po latach na zjeździe klasowym a tam… Oceniające spojrzenia koleżanek, uszczypliwe komentarze, obawa jak wypadnę, czy mam się czym pochwalić? Klasowa impreza na statku szybko zweryfikuje to co zostało z młodzieńczych marzeń. Droga do szczęścia naszych bohaterek będzie wyboista, jednak co cztery głowy to nie jedna!

Inga (Małgorzata Socha)nie dość, że właśnie została porzucona przez męża dla młodszej, to jeszcze ma problemy z prowadzeniem przez założonego przez siebie przedszkola. Samotność, widmo bankructwa i tęskniąca za ojcem córeczka – sytuacja wydawałoby się beznadziejna. Czy aby na pewno? Życie lubi płatać rozmaite figle… Patrycja (Joanna Liszowska) – kobieta wulkan, która dobrą energią zaraża wszystkich wokół. Ma wszystko, czego pragnęła: świetną pracę, kochającego mężczyznę, grono przyjaciół. Czy Patrycja rzeczywiście jest szczęśliwa? Czy mężczyzna jej życia (Marcin Rogacewicz) poprosi ją wreszcie o rękę? Zuza (Anita Sokołowska) właśnie awansowała na dyrektorskie stanowisko w prawdziwie męskim świecie. Jest perfekcjonistką i w pracy, i w domu. Do osiągnięcia idealnego wizerunku brakuje jej mężczyzny.

I w tym właśnie tkwi problem, bo mimo niewątpliwej atrakcyjności i świetnej pozycji trudno komukolwiek wytrzymać z „Kierowniczką Całego Wszechświata”. A może przystojny informatyk Wojtek (Lesław Żurek) przebije się przez garniturowy pancerz Zuzy? Przeciwieństwem Zuzy jest Anka (Magdalena Stużyńska) – troskliwa mama, świetna, choć może odrobinę zaniedbana i zaniedbywana żona. Przed laty wraz z mężem (Bartek Kasprzykowski) ustalili, że on robi karierę a ona zajmuje się domem. Teraz, gdy dzieci podrosły a mąż wraca coraz później Anka nie wie jak się odnaleźć w nowej sytuacji. Strach, żal i rozczarowanie próbuje zagłuszać alkoholem. Co na to powiedzą dziewczyny? Kto pomoże Ance?

Co czeka cztery kobiety? Jak ułożą się ich losy? Czy rzeczywiście prawdą jest, że los zamykając przed nami jedne drzwi, otwiera drugie? Być może na to pytanie pomogą odpowiedzieć „Przyjaciółki” – bardzo prawdziwy serial o prawdziwych kobietach, nie tylko dla kobiet.

„Przyjaciółki” produkuje Akson Studio. Reżyserem i operatorem jest Grzegorz Kuczeriszka, a scenariusz napisała Beata Pasek („Niania”, „Hela w opałach”). Pierwszy odcinek serialu 6 września o 22.00.

Istnieje przekonanie, iż nic tak nie hartuje jak przeciwności losu, które nas spotykają. Pod tą tezą z pewnością może się podpisać Natalia Lipska, której determinacja i siła pozwoliły odbudować spalony Hotel 52. Czy starczy jej wytrwałości by zadbać także o miłość?

W szóstej już serii poznamy dalsze losy głównych bohaterów: Natalii (Laura Samojłowicz), Artura (Krzysztof Kwiatkowski), Igora (Kamil Kula), Iwony (Magdalena Cielecka) i jej męża Andrzeja (Marek Bukowski).

W przeszłości los ciężko doświadczał Natalię. Jak dotąd udawało jej się wychodzić z tych starć obronną ręką nie tylko dzięki sile charakteru, ale także dzięki wsparciu zakochanego Artura. Teraz gdy wreszcie zaakceptowała jego chęć robienia kariery i dążenia do sukcesu z dala od gościnnych progów Hotelu 52 nastał czas na spokojny związek, a może nawet dziecko…? Czy jednak ich szczęście będzie trwałe? A może przeminie, gdy na horyzoncie znów pojawi się Kajtek (Gabriel Piotrowski)? Niepokorny tancerz jest tak różny od „poukładanego” Artura… Czy Natalia zapragnie odmiany?

To jednak nie koniec niespodzianek. W hotelu zajdą spore zmiany personalne. Za pulpitem konsjerża stanie Tomasz Rusiecki (Filip Bobek), który jako przystojny, młody mężczyzna będzie budził ciekawość personelu żeńskiego, sam jednak będzie stronił od kobiet oraz jakichkolwiek relacji towarzyskich z personelem. Czy ukrywa jakąś tajemnicę? Obok Marty (Magdalena Lamparska) na stanowisku recepcjonistki zatrudniona zostanie Sara Wyrzykowska (Klaudia Halejcio). Pewna siebie kokietka bez skrupułów będzie odrzucać kolejnych adoratorów, aż do momentu, gdy „trafi kosa na kamień”. Kto będzie tym szczęśliwym wybrańcem? Szefową sali restauracyjnej zostanie przedsiębiorcza… eks żona Andrzeja (Marek Bukowski) Beata (Ada Fijał). Jak na to zareaguje Iwona (Magdalena Cielecka), która po raz kolejny jest zmuszona pracować z eks swojego mężczyzny?

Podobnie jak w poprzednich sezonach, Hotel 52 odwiedzi mnóstwo oryginalnych gości. W ich role wcielą się między innymi: Anna Cieślak, Joanna Koroniewska, Piotr Polk, Anita Sokołowska, Maciej Zakościelny. Specjalnymi gośćmi będą też znani z anteny Polsat Sport komentatorzy Mateusz Borek oraz Paweł Wójcik.

Producentem „Hotelu 52” jest Akson Studio. Reżyserem 6. sezonu „Hotelu 52” są Grzegorz Kuczeriszka, Radosław Piwowarski oraz Łukasz Wiśniewski, a autorem zdjęć Marcin Kukielski. Serial emitowany jest w każdy czwartek począwszy od 6 września o godz. 21.00.

Kobiece ambicje i przedsiębiorczość nie znają granic – Halinka nie dość, że w przeciwieństwie do swojego męża pracuje zawodowo, to jeszcze ulegając panującej wśród celebrytów modzie postanawia napisać autobiografię „Moje kiepskie życie”.

Jak łatwo się domyślić ten pomysł nie przypadnie do gustu Ferdkowi (Andrzej Grabowski). Nie zachwyci go też inny plan Halinki (Marzena Kipiel-Sztuka). Otóż Kiepska wraz z sąsiadką Heleną Paździochową (Renata Pałys) uznają, że współczesna rodzina powinna funkcjonować jak dobrze zorganizowana korporacja i korzystając z jej wzorców zatrudnią poszczególnych członków swoich rodzin… na etacie. Nie poszczęści się jedynie Ferdynandowi Kiepskiemu, któremu Halinka zaproponuje umowę „śmieciową”. Dodatkowym zmartwieniem Kiepskich będą problemy małżeńskie Waldka (Bartosz Żukowski)i Jolasi (Anna Ilczuk). Świeżo upieczona małżonka zażąda od Waldka futra i od jego kupna uzależni dalsze pożycie małżeńskie. Zrozpaczony Waldek będzie szukał pomocy u ojca. W jaki sposób Ferdek wesprze zrozpaczonego syna?

W nowym sezonie zobaczymy Bartosza Żukowskiego(Walduś), Ryszarda Kotysa (Paździoch), Renatę Pałys (Paździochową), Barbarę Mularczyk (Mariolka), Zofię Czerwińską (Malinowska), Annę Ilczuk (Jolasia) i Lecha Dyblika (Badurę), Bohdana Smolenia (Listonosz).

Serial produkuje ATM Grupa, a reżyseruje Patrick Yoka. Nowe odcinki „Świata według Kiepskich” będzie można zobaczyć w każdą środę, od 5 września o godz. 20.00.

źródło: Polsat

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry