Nowy singel i trasa Passion Pit

MUZYKA, ROZRYWKA

Zespół Passion Pit zapowiedział listopadową trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. To jednak nie wszystko – nowy singel „Take A Walk” promujący dobrze przyjęty przez krytykę album Gossamer (wyd. 9 lipca) ukaże się 17 września.

13 listopada grupa zagra w szkockim Glasgow, 16 – w Manchesterze, 18 – w Cambridge, 19 – Birmingham i 20 w Londynie. Bilety są dostępne w sprzedaży od 10 sierpnia. Występy na festiwalach w Leeds (25 sierpnia) i Reading (24 sierpnia) tego lata będą pierwsyzmi od dwóch lat w historii grupy.

fot. Columbiawiki/wikipedia


Gossamer odniósł największy sukces spośród dotychczas wydanych nagrań grupy – album zajął 4. miejsce listy Billboard 200 i 56. UK Albums Chart. W pierwszym tygodniu w USA sprzedano 37 tys. egzemplarzy albumu.

Wydawnictwo zebrało pozytywne opinie krytyki. Allmusic nazwał go „wygrywająco majestatycznym”, A.V. Club uznało go „bardziej eleganckim od poprzednika”, zaś ekspert Pitchfork Media pochwalił „maksymalistyczne muzyczne idee drzemiące w tym nagraniu, tłumiony gniew i subtelne zdenerwowanie, energiczność”.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.music-news.com/shownews.asp?H=Passion-Pit-tour-and-single&nItemID=55163
http://gossamer.passionpitmusic.com/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry