Dziedzictwo Bourne’a – premiera

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Trylogia opowiadająca historię Bourne’a – człowieka znikąd, który nie pamieta kim jest, na całym świecie zarobiła już prawie miliard dolarów. Czwarta część, reprezentująca nowatorskie podejście do cyklu to podsumowanie i zamknięcie całego cyklu. Od piątku możemy ja oglądać także w polskich kinach.

Tytuł całego dzieła został zaczerpnięty z opartej na cyklu Roberta Ludluma książki Erica Van Lustbadera. Fabuła jednak ma już niewiele z nia wspólnego. Bourne’a, kiedy znaleziono go nieprzytomnego nad Morzem Śródziemnym. W trakcie kolejnych trzech filmów, widzowie śledzili jego walkę o przetrwanie i próby poznania własnej tożsamości. Poznali specjalny program CIA Treadstone i wyjątkowe zdolności Bourne’a. Matt Damon, który kreował główną postać we wcześniejszych filmach, tym razem nie pojawia się na ekranie. Gwiazdorem „Dziedzictwa Bourne’a” jest Jeremy Renner, który wciela się w zupełnie nową postać, agenta rządowego Aarona Crossa.


Reżyserem „Dziedzictwa Bourne’a” jest Tony Gilroy, który jest także współautorem scenariusza. Twórca muzyki jest James Newton Howard, a producentami Frank Marshall oraz Patrick Crowley. W filmie wystąpili m.in.: Jeremy Renner jako Aaron Cross, Rachel Weisz – Marta, Edward Norton – Byer, Joan Allen – Pam Landy, Oscar Isaac – Numer 3, Stacy Keach – Turso, Scott Glenn – Ezra Kramer.

Źródło:
filmweb/imdb

Monika Kapela

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry