Mike Oldfield zachwycony graniem na Igrzyskach

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, KONCERTY, MEDIA, MUZYKA, RADIO, ROZRYWKA, ŚWIAT

„Nie sądziłem, że to się potoczy tak szybko” – przyznał Mike Oldfield na antenie radia BBC w odpowiedzi na wiadomość, że po wykonaniu na ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich utworów z jego najsłynniejszego albumu Tubular Bells, jego sprzedaż w sieci sklepów HMV wzrosła o 757%.

fot.Alexander_Schweigert/flickr/cc2.0

„Czułem olbrzymią dumę z tego, że mogę na ojczystej ziemi być częścią tak wzniosłego wydarzenia”, wyznał muzyk, który był jedną z gwiazd koncertu Danny’ego Boyle’a. Szacuje się, że jego występ obejrzał miliard ludzi na całym świecie. Piosenkarz zaprezentował hitowe utwory, m.in. tytułowe „Tubular Bells” i „In Dulci Jubilo”.

Muzyk przyznał, że ostatnie lata nie były dla niego łatwe. „Jeśli gra się czterdzieści lat, są wzloty i upadki. Ten występ jest dla mnie odkupieniem, znakomicie podsumowuje moją karierę i wydobywa mnie z dołka, w jakim ostatnio tkwiłem”.

Wydany oryginalnie w 1973 r. album Tubular Bells sprzedał się w nakładzie ponad 15 mln egz. na całym świecie, w tym 7 mln tylko w USA. Był to debiutancki album wykonawcy, który współpracował z takimi muzykami jak The Sallyangie, Edgar Broughton Band i Henry Cow.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.bbc.co.uk/programmes/p00wx4nx
http://mikeoldfieldofficial.com/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry