Jakob Dylan opowiada o nowym albumie The Wallflowers

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

„To będzie mocne uderzenie. Silne, szybkie gitary, wyraziste teksty. Wydaje mi się, że daliśmy z siebie wszystko” – tak skomentował w rozmowie z BBC nadchodzący album formacji The Wallflowers jej frontman, Jakob Dylan. Krążek zatytułowany Glad All Over ukaże się 1 października.

fot. Mike from Boston/cc2.0


Dylan wyraził zadowolenie z tego, że udało mu się ponownie zaprosić do studia wszystkich oryginalnych cżłonków zespołu: Grega Richlinga i Rami Jaffee, a także długotrwałego współpracownika Stuarta Mathisa i Jacka Ironsa, byłego cżłonka Pearl Jam i Red Hot Chili Peppers. „To kreatywni, energiczni, wybuchowi muzycy. Mam nadzieję, że ich nieprzeciętny artyzm zapłonie jasnym płomieniem na albumie”.

W nagrnaiach udział wziął również Mick Jones, były członek The Clash. „Uwielbiam ich nagrania, dorastałem przy London Calling. Strummer był dla mnie inspiracją, dlatego cieszę się, że mogłem gościć tak wspaniałego artystę jak Jones” .

Będzie to pierwszy longplay zespołu od siedmiu lat, kiedy to wydano Rebel, Sweetheart. Dotychczas największy sukces spośród ich nagrań odniósł album Bringing Down the Horse (1996), który sprzedał się w nakłądzie ponad 4 mln egzemplarzy w USA.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.bbc.co.uk/programmes/p00wvlg1
http://thewallflowers.com/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry