„Nerwowe” sesje Bloc Party przed wydaniem nowego krążka

AKTUALNOŚCI, MEDIA, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

„Ten okres mocno szarpie nam nerwy” – przyznał w rozmowie z BBC frontman indie-rockowego brytyjskiego zespołu Bloc Party, Kele Okereke. Po dwóch latach muzycy znowu spotkali się w studiu, by nagrać swój czwarty album studyjny, który będzie nosił tytuł Four. Krążek zostanie wydany 20 sierpnia nakładem wytwórni Frenchkiss Records.

fot. LivePict.com/cc.2.0


Okereke wyznał, że obawiał się nieporozumień w zespole: „Jeżeli nie zadawałeś się z ludźmi przez jakiś czas, nie wiesz, co przy pierwszych próbach z tego wyjdzie. W tym wypadku na szczęście wszystko potocyło się gładko i naturalnie”.

W 2008 r., po tym, jak ukazał się album Intimacy, muzycy doszli do wniosku, że warto zawiesić działalność grupy i skupić się na solowych projektach. Okereke wydał w tym czasie longplay The Boxer, który zajął 20. miejsce na brytyjskiej liście przebojów UK Albums Chart. „koncertowaliśmy przez poprzednie sześć lat niemal bez przerwy i czuliśmy się trochę zdołowani. Jeśli nagralibyśmy od razu kolejny album po Intimacy, zatrułoby to nam głowy. Dlatego dobrze, że zrobiliśmy sobie przerwę”.

Producentem płyty Four jest Alex Newport. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo był „Octopus” wydany 11 lipca.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.bbc.co.uk/newsbeat/19146542
http://www.thefader.com/2012/01/03/bloc-party-confirms-reunion-new-album/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry