Ostróda w rytmach reggae – 12. Edycja Ostróda Reggae Festival za nami.

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Cztery dni, trzy sceny, 55 wykonawców i wielotysięczna publiczność – tak wyglądał zakończony w niedzielę Ostróda Reggae Festival. Już po raz dwunasty to nieduże mazurskie miasteczko na kilka dni zmieniło się w stolicę Jamajki.
W tym roku koncertowy program był wyjątkowo bogaty. Najpierw publika mogła emocjonować się konkursem młodych kapel. Ostatecznie wygrała gdyńska formacja Bubble Chamber.

stock.xchng


Muzycznym wydarzeniem festiwalu był piątkowy koncert Dreadzone. Piątek w ogóle obfutował w udane występy. Publiczność równie dobrze bawiła się przy francuskie reggae w wykonaniu Danakila, na koncercie rodzimego Vavamuffin, jak i podczas występu mistrzów gatunku z Rootz Underground. Poza nimi na festiwalu wystąpiły ponadto takie gwiazdy jamajskich rytmów jak JUNIOR STRESS & SUN EL BAND, KACEZET & FUNDAMENTY, EASTWEST ROCKERS, TABU, RAGGAFAYA czy JAFIA NAMUEL. Premierowe koncerty swoich nowych albumów zagrały tu prawdziwe tuzy krajowego reggae – MALEO REGGAE ROCKERS oraz BAKSHISH, obchodzący 30-lecie istnienia. Nie zabrakło również jednego z największych ambasadorów reggae w mediach publicznych w ostatnich miesiącach czyli Kamila Bednarka z zespołem.

Jeśli do wypełnionych po brzegi koncertami czterech dni dodać fakt, że Ostróda Reggae Festival był jedynym miejscem w Polsce, gdzie oficjalnie świętowano 50. rocznicę niepodległości Jamajki, to nic dziwnego, że mazurska impreza uznawana jest za jedną z najlepszych w Europie.

Źródło:
http://ostroda.wm.pl/118014,Ostroda-w-rytmie-reggae.html

Monika Kapela

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry