The Rolling Stones i Kate Bush odmówili grania na Igrzyskach

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MEDIA, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT, TELEWIZJA

The Rolling Stones, Kate Bush, David Bowie i Sex Pistols odrzucili propozycję wystąpienia podczas ceremonii zakońćzenia Igrzysk Olimpijskich w Londynie, poinformował dziennikarzy producent i jeden z reżyserów przedsięwzięcia, Kim Gavin. Utwory Bush i Bowie’go zostały odtworzone z płyty, w geście podziękowania za wkład wnisiony w brytyjską kulturę masową.

fot. Samira Khan from Toronto, Canada/cc2.0

Hit Bowie’go „Fashion” akompaniował modelkom Kate Moss i Naomi Campbell przechadzającym się po wystawnym dywanie, zaś remix „Running Up That Hill” autorstwa Bush został zagrany w czasie finalnego koncertu.

Gavin zdradził, że napotkał trudności zapraszając do udziału Spice Girls. „Dopiero po długich negocjacjach udało mi się namówić Mel B, Mel C, Geri Halliwell, Posh i Emmę Bunton do zagrania wspólnie hitów „Wannabe” i „Spice Up Your Life” na dachach londyńskich taksówek. Rockowa formacja The Who miała dwa razy odrzucić zaproszenie, by w końcu zgodzić się na występ w 3-godzinnym koncercie, w którym udział wzięli m.in. Elbow, Kaiser Chiefs, Liam Gallagher, Jessie J, Queen, Annie Lennox, George Michael i Take That.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.metro.co.uk/music/908502-rolling-stones-and-kate-bush-turned-down-olympics-closing-ceremony
http://www.nme.com/news/david-bowie/65495

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry