Zeznania członkiń Pussy Riot zostaną odczytane w Londynie

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, MEDIA, ROZRYWKA, ŚWIAT

17 sierpnia, w dniu, kiedy do wiadomości publicznej podane będą wyroki sądu ws. Pussy Riot, w londyńskim The Royal Court Theatre odczytane zostaną zeznania członkiń formacji. Jak podaje The Guardian, autorem pomysłu jest scenarzysta i dramaturg EV Crowe, który w ten sposób pragnie poruszyć problem bezpodstawnie przetrzymywanych artystek.

Kilka dni temu grupa artystów, m.in. Jarvis Cocker, Johnny Marr, Alex Kapranos, Kate Nash podpisali się pod listem skierowanym do redakcji pisma The Times, w którym nawołują Władimira Putina do podjęcia kroków w celu uwolnienia członkiń grupy, do których przyrósł już termin „więźniów politycznych”. Ostatnio do grona zwolenników uwolnienia Pussy Riot dołączyła islandzka piosenkarka Bjork, która zaoferowała grupie zagranie wspólnego koncertu w przyszłości.

Pussy Riot tworzą Nadieżda Tołokonnikowa, Jekatierina Samucewicz i Marija Alochina, które zostały aresztowane w lutym br. przez rosyjskie służby po tym, jak wykonały w soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie piosenkę „Bogurodzico, przegoń Putina”, skierowaną przeciwko prezydentowi Rosji i patriarsze Cyrylowi.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.nme.com/news/pussy-riot/65492
http://www.rockol.com/news-408809/Pussy-Riot-testimonials-to-be-read-on-the-London-stage

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry