Nie masz pomysłu na weekend, odwiedź piknik astronomiczny w Toruniu

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, POLSKA, TECHNOLOGIE

Piknik Astronomiczny z licznymi atrakcjami to niespodzianka jaką dla mieszkańców Torunia przygotowali Organizatorzy Toruńskiego Zlotu Miłośników Astronomii. Impreza odbędzie się w sobotę, 18 sierpnia 2012 roku, w godzinach 19.30 – 23.00 na toruńskiej Barbarce.

Happening astronomiczny rozpocznie się plenerową prelekcją poświęconą meteorytom Intruzi spoza Ziemi, którą poprowadzi Jacek Drążkowski z Polskiego Towarzystwa Meteorytowego.

Omówienie budowy różnego rodzaju teleskopów, wyjaśnienie jak powstaje obraz w okularze teleskopu i jak można zmieniać powiększenie uzyskiwanego obrazu to zadanie jakiego podejmą się przedstawiciele firmy Delta Optical. Nie zabraknie porad dotyczących wyboru pierwszego instrumentu obserwacyjnego, czy też pod obserwacje konkretnej klasy obiektów.

Gdy zrobi się już wystarczająco ciemno zacznie się pokaz nieba przez teleskopy uczestników zlotu. Miłośnicy podzielą się swoimi doświadczeniami w podziwianiu skarbów nieba. Barbarka to świetne miejsce do obserwacji astronomicznych, więc uczestnicy imprezy zobaczą przez teleskopy garść słabych, ale bardzo pięknych obiektów nieba letniego, takich jak mgławice planetarne, gromady otwarte i kuliste gwiazd oraz galaktyki.

Najpierw jednak adepci astronomii poznają sylwetki gwiazdozbiorów nieba letniego wraz z ich najjaśniejszymi gwiazdami i najciekawszymi obiektami. Podniebny spektakl poprowadzą: Marcin Gładkowski, Jakub Bandrowski oraz Jarosław Suchocki z Grupy Pokazy Nieba w Toruniu, zainicjowanej przez portal astronomiczny AstroVisioN.pl. Podczas części obserwacyjnej odbędą się konkursy z upominkami.

źródło: tzma2012.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry