„Literacki Sopot” wystartował w sobotę

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

W sobotę w nadmorskim kurorcie rozpoczęła się pierwsza edycja festiwalu „Literacki Sopot”, w której udział weźmie ponad 30 pisarzy i reportażystów. Wśród nich takie nazwiska jak Jurij Andruchowycz, Joanna Bator, Szymon Hołownia, Jacek Hugo-Bader, Ignacy Karpowicz, Witold Szabłowski, Mariusz Szczygieł, Andrzej Stasiuk, Małgorzata Szejnert, Ewa Winnicka i Wojciech Tochman.

W programie festiwalu jest 50 imprez związanych z promocją szeroko pojętej literatury i czytelnictwa. Poza spotkaniami z twórcami uczestnicy festiwalu będa mogli wziac udział w licznych konkursach, warsztatach, koncertach i pokazach filmów. Zaplanowano m.in. targi książki, warsztaty poświęcone sztuce reportażu i projekcje filmowe o literaturze ze zbiorów TVP Kultura. Na festiwalu pojawią się przedstawiciele czołowych polskich pism literackich, m.in. „Twórczości”, „Odry”, „Zeszytów Literackich” „Toposu” i „Bluszczu”.

W ramach festiwalu odbędzie się także premiera płyty „Pieśni według Schulza”, wydanej z okazji 120. rocznicy urodzin i 70. rocznicy śmierci słynnego pisarza.

Na 5 dni Sopot zamieni się w prawdziwą stolicę literatury.

Źródło:dziennikbaltycki.pl
Monika Kapela

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry