TVP 2 rezygnuje z Dr House’a

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, SERIALE TV, TELEWIZJA

Polscy widzowie od lat śledzący przygody Dr House’a nie będą mieli okazji zobaczyć finału jego perypetii w publicznej telewizji. W jesiennej ramówce TVP 2, która dotąd emitowała wszystkie sezony popularnego serialu o ekscentrycznym lekarzu, zabrakło jego finałowej ósmej serii.

Przyczyna takiego stanu rzecz jest podobno wysoka cena i spadająca oglądalność serialu.

– Oglądalność serialu wyraźnie spadła, a poza tym warunki dystrybutora nie były dla nas korzystne – wyjaśniła sytuację w wywiadzie dla press.pl rzeczniczka prasowa TVP, Joanna Stempień-Rogalisńka.

TVP 2 rozpoczęła emisję Dr House’a we wrześniu 2007 r. Serial w krótkim czasie podbił serca polskiej publiczności i stał się prawdziwym hitem, podobnie jak na całym świecie. Ostatnią wyemitowana przez TVP 2 serie amerykańskiej produkcji oglądało już jednak tylko 1,6 mln widzów. Być może było to spowodowane zbyt dużym opóźnieniem w emisji serialu, który w USA startował zawsze z rocznym wyprzedzeniem w stosunku do polskiej telewizji. Niestety władze telewizji wybrały w tej sytuacji łatwiejsze rozwiązanie zdejmując produkcje z anteny.

Zawiedzeni fani nie powinni jednak tracić nadziei. Emisję finałowego ósmego sezonu zapowiedziała bowiem stacja AXN. Co prawda dopiero w przyszłym roku, ale na pocieszenie od września emitowane będą odcinki siódmej serii.

Źródło:
TVP/media2

Monika Kapela

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry